Ružomberčania opäť ukázali, že im osud iných ľudí nie je ľahostajný. Mestská polícia v nedeľu 21. júna 2026, krátko pred poludním, prijala telefonické oznámenie o mužovi ležiacom v stredovom ostrovčeku križovatky na sídlisku Baničné.

Vzhľadom na rizikové miesto a blížiacu sa dopravnú špičku hrozilo bezprostredné nebezpečenstvo. Vyslaná hliadka na mieste zistila, že muž je pod silným vplyvom alkoholu. Po prebudení a prvotnom vyšetrení sa ukázalo, že neutrpel žiadne zranenia a lekárske ošetrenie odmietol. Policajti muža z nebezpečného priestoru križovatky bezpečne odviedli.
Mestská polícia touto cestou vyjadruje verejné poďakovanie všímavým občanom. Ich rýchly telefonát na tiesňovú linku 159 mohol v tomto prípade zabrániť tragédii na ceste.
