Foto: Mesto Ružomberok

V Ružomberku pripravujú novú parkovaciu politiku. Pracovné stretnutie s obyvateľmi prebehne v júni vo viacerých termínoch

Mesto Ružomberok sa pripravuje na novú parkovaciu politiku. Jej zmyslom je zlepšenie dostupnosti parkovania pre rezidentov v mieste ich bydliska na základe vydanej rezidentskej parkovacej karty ku konkrétnemu evidenčnému číslu vozidla. Príprava v nasledujúce týždne vstupuje do finálnej fázy a vyvrcholiť by mala prijatím nových pravidiel parkovania na rokovaní Mestského zastupiteľstva v Ružomberku na konci júna. Po novom by mali Ružomberčania parkovať od septembra.  

S cieľom predstaviť a vysvetliť zmeny v novej parkovacej politike a organizácii dopravy uskutoční mesto Ružomberok pracovné stretnutie s obyvateľmi dotknutej oblasti – lokality Polík. Konať sa bude vo štvrtok 6. júna o 16.00 hod. vo Veľkej zasadačke Mestského úradu v Ružomberok. Predpokladané trvanie je cca. 1,5 hod.

V prípade, že bývate v dotknutej oblasti, ste na stretnutie pozvaní. Okrem uvedeného stretnutia, bude mesto organizovať prezentáciu pre širokú verejnosť (verejný hovor) aj dňa 20. júna o 16.00 hod. v Kine Kultúra v Ružomberku.  

Návrh novej parkovacej politiky predstavia zástupcovia mesta na verejných stretnutiach s občanmi, ktoré sa budú v Ružomberku konať v priebehu mesiaca jún – 6. júna pre obyvateľov Políka, 11. júna pre obyvateľov lokality pri Ústrednej vojenskej nemocnici SNP – FN a 20. júna verejný hovor pre všetkých občanov Ružomberka v Kine Kultúra.

Bližšie informácie ohľadom nových pravidiel parkovania budú distribuované v nasledujúcich dňoch aj do poštových schránok v meste i mestských častiach. Spustená bude tiež špeciálna internetová stránka k parkovaniu, na sociálnej sieti Facebook bude mesto komunikovať taktiež na osobitnej stránke (klikni) zriadenej na tento účel. Otázky je možné adresovať na e-mailovú adresu: parkovanie@ruzomberok.sk.

Podobné príspevky