Foto: Polícia SR - Žilinský kraj

V Lietavskej Lúčke vodič unikal pred policajnou hliadkou a prevrátil sa s vozidlom

Vo štvrtok 14.03.2024 v skorých ranných hodinách došlo na ceste I/64 v katastrálnej časti obce Lietavská Lúčka, okr. Žilina k dopravnej nehode.

Hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline 🚓prenasledovala osobné motorové vozidlo zn. Citroen C5 v jeho smere jazdy od mesta Žilina na Rajec, nakoľko neuposlúchol ich výzvu – zvukovú signalizáciu s nápisom STOP dávanú služobným vozidlom s označením Polícia a pokračoval v jazde.

Vodič, pri prejazde miernou ľavotočivou zákrutou doposiaľ z presne nezistených príčin prešiel s vozidlom mimo vozovku, kde narazil do signalizačného zabezpečovacieho zariadenia železničného priecestia a následne sa s vozidlom viac krát prevrátil na strechu.

Po dopravnej nehode sa muž podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jednorázové ošetrenie. Spolujazdec bol so zraneniami prevezený do nemocnice.

Šetrením bolo zistené, že 38 ročný vodič viedol vozidlo v čase odobratia vodičského oprávnenia.

Poverený príslušník v súvislosti s touto udalosťou vzniesol mužovi obvinenie za prečin ublíženie na zdraví a za prečin poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Podobné príspevky