Ilustračná fotka.

Oravčan prišiel o 100 tisíc eur, chcel zbohatnúť na kryptomenách

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Dolnom Kubíne prijal oznámenie o podvodnom konaní neznámych páchateľov, ktorí pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien pripravili poškodeného o viac ako 100 000 eur.

Podľa doposiaľ zistených informácií mala poškodeného muža kontaktovať neznáma osoba s výhodnou ponukou investovania v kryptomenách, s ktorou súhlasil.

Následne bol muž kontaktovaný ďalšou doposiaľ neznámou osobou, ktorá ho navigovala k nainštalovaniu aplikácie AnyDesk do jeho počítača, čím získala prístup k jeho počítaču.

Po investovaní finančných prostriedkov bol neznámou osobou informovaný o výške zisku na jeho kryptomenovom účte a o potrebe uhradiť poplatky za odblokovanie účtu.

Poškodený muž potom zistil, že žiadne peniaze nezískal, ale naopak, z jeho účtu boli vykonané transakcie v prospech neznámych bankových účtov, čím prišiel o viac ako 100 000 eur.

Upozorňujeme, aby ste zvážili komu zveríte svoje peniaze na investovanie. Ak chcete obchodovať s kryptomenami alebo akciami overujte si sprostredkovateľa a oslovujte iba overené spoločnosti.

Podobné príspevky