Ilustračná fotka. Cestári pristúpili k rekonštrukcii oporného múru v obci Ľubeľa.

Správa Žilinského kraja informovala, že od 2. apríla začnú stavebné práce na stavbe oporného múru cesty III/2211 v Novej Hrboltovej

Správa ciest Žilinský Samosprávny Kraj (ŽSK), závod Liptov a stavebná spoločnosť STANTER informujú, že 𝗼𝗱 𝟮. 𝗮𝗽𝗿𝗶́𝗹𝗮 𝘇𝗮𝗰̌𝗻𝘂́ 𝘀𝘁𝗮𝘃𝗲𝗯𝗻𝗲́ 𝗽𝗿𝗮́𝗰𝗲 𝗻𝗮 𝘀𝘁𝗮𝘃𝗯𝗲 𝗼𝗽𝗼𝗿𝗻𝗲́𝗵𝗼 𝗺𝘂́𝗿𝘂 𝗰𝗲𝘀𝘁𝘆 𝗜𝗜𝗜/𝟮𝟮𝟭𝟭 𝘃 𝗡𝗼𝘃𝗲𝗷 𝗛𝗿𝗯𝗼𝗹𝘁𝗼𝘃𝗲𝗷. Priebeh prác bude poznačený 𝗱𝗼𝗽𝗿𝗮𝘃𝗻𝘆́𝗺𝗶 𝗼𝗯𝗺𝗲𝗱𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮𝗺𝗶, ktoré budú trvať 𝗽𝗼𝗰̌𝗮𝘀 𝗰𝗲𝗹𝗲𝗷 𝗱𝗼𝗯𝘆 𝘃𝘆́𝘀𝘁𝗮𝘃𝗯𝘆 až do jej predpokladaného ukončenia v septembri tohto roku.

Premávka bude zúžená do jedného jazdného pruhu, doprava bude striedavo riadená semaformi. Počas realizácie stavebných prác bude dochádzať ku 𝗸𝗿𝗮́𝘁𝗸𝗼𝗱𝗼𝗯𝘆́𝗺 𝘂́𝗽𝗹𝗻𝘆́𝗺 𝘂𝘇𝗮́𝘃𝗲𝗿𝗮́𝗺 𝗰𝗲𝘀𝘁𝘆, ktoré môžu spôsobiť zdržanie a diskomfort pre účastníkov cestnej premávky.

Zmena organizácie dopravy sa dotkne aj prevádzky 𝗺𝗲𝘀𝘁𝘀𝗸𝗲𝗷 𝗮𝘂𝘁𝗼𝗯𝘂𝘀𝗼𝘃𝗲𝗷 𝗱𝗼𝗽𝗿𝗮𝘃𝘆, bližšie informácie prinesieme čoskoro.

„Dotknutých obyvateľov, ktorí bývajú v okolí stavby si dovoľujeme požiadať, aby motorové vozidlá 𝗻𝗲𝗽𝗮𝗿𝗸𝗼𝘃𝗮𝗹𝗶 𝗻𝗮 𝗸𝗿𝗮𝗷𝗻𝗶𝗰𝗶 𝗮 𝘃 𝘁𝗲𝘀𝗻𝗲𝗷 𝗯𝗹𝗶́𝘇𝗸𝗼𝘀𝘁𝗶 𝘀𝘁𝗮𝘃𝗯𝘆, a to z dôvodu zúženia premávky do jedného jazdného pruhu a potrebného vyčkávacieho priestoru pre vozidlá stojace pred semaformi. 𝗩𝘀̌𝗲𝘁𝗸𝘆́𝗰𝗵 𝗽𝗿𝗼𝘀𝗶́𝗺𝗲 𝗼 𝘁𝗿𝗽𝗲𝘇𝗹𝗶𝘃𝗼𝘀𝘁̌ 𝗮 𝗼𝘀𝗽𝗿𝗮𝘃𝗲𝗱𝗹𝗻̌𝘂𝗷𝗲𝗺𝗲 𝘀𝗮 𝘇𝗮 𝗻𝗲𝘃𝘆𝗵𝗻𝘂𝘁𝗻𝗲́ 𝗱𝗼𝗰̌𝗮𝘀𝗻𝗲́ 𝗼𝗯𝗺𝗲𝗱𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮 𝗽𝗼𝗰̌𝗮𝘀 𝘁𝗿𝘃𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗽𝗿𝗮́𝗰.

„Oporný múr cesty v Novej Hrboltovej je investičná akcia Žilinského samosprávneho kraja v hodnote viac ako 800-tisíc eur. Z pozície krajského poslanca i primátora mesta Ružomberok sa veľmi teším, že sa tieto stavebné práce dostali do fázy realizácie. Oporný múr je poškodený, má nestabilné podlažie, čo vplýva na konštrukciu vozovky. Verím, že stavebné práce odstránia problémy, na ktoré dlhodobo upozorňovala ešte bývalá mestská poslankyňa za Hrboltovú Anna Šanobová, terajšia pani poslankyňa Michaela Kútniková a za ktorých riešenie sme zabojovali v krajskom parlamente.

Ako každé stavebné práce, i tieto prinesú dočasný diskomfort pre motoristov i obyvateľov Hrboltovej, prosím preto všetkých o trpezlivosť a toleranciu. Ja to jednoznačne hodnotím ako dobrú správu pre naše Mesto Ružomberok a verím, že rovnaký názor budú mať aj obyvatelia dotknutej mestskej časti. Ďakujem za realizáciu stavby Žilinskému samosprávnemu kraju, Liptovskému závodu Správy ciest ŽSK, ale aj všetkým, ktorí sa na tomto diele budú podieľať,“ zhodnotil Ľubomír Kubáň – primátor mesta Ružomberok.

Podobné príspevky