Foto: FB\Mestská polícia Ružomberok

V Ružomberku hasili požiar mestskí policajti. Obyvateľ mesta založil oheň na okraji lesa

Neskoro večer v sobotu 9. mája 2026 v Ružomberku mestskí policajti dostali informáciu o veľkom ohni na okraji lesa pod sídliskom Klačno.

Zistili, že vatru si tu spravil obyvateľ Ružomberka. Vyzvali ho, aby oheň okamžite uhasil. Oheň dostali pod kontrolu. Jeden z policajtov Mestkej polície Ružomberok sa vrátil na mestskú políciu a v kanistroch priniesol vodu.

Pretože muž, ktorý oheň založil, bol zjavne opitý, prípad doriešia, keď bude triezvy.

V čase vyhláseného zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru bolo jeho konanie veľmi nezodpovedné a nebezpečné.

Staršie články