Foto: Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

V popoludňajších hodinách sa v sobotu stala dopravná nehoda na diaľnici D1 pri Ivachnovej

Diaľnica D1 pri Ivachnovej (okres Ružomberok) v smere na Liptovský Mikuláš zostala v sobotu popoludní pre vážnu dopravnú nehodu neprejazdná. Informuje o tom žilinská krajská polícia na sociálnej sieti.

Na mieste okrem polície zasahujú i piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) s dvoma kusmi techniky, doplnilo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline. Hasiči spresnili, že ide o nehodu dvoch motorových vozidiel, na mieste evidujú i zranenie.

Oznámenie o nehode prijali záchranári na tiesňovú linku o 12.30 h, na miesto vyslali záchranársky vrtuľník a dve pozemné ambulancie, uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Petra Klimešová. „Po prvotnom ošetrení bola do nemocnice v Martine letecky transportovaná 26-ročná žena s otrasom mozgu a zlomeninou rebier. Sanitka transportovala do nemocnice v Ružomberku dieťa s povrchovým poranením krku. Do rovnakej nemocnice transportovali aj 33-ročného muža s dieťaťom s povrchovým poranením hlavy,“ priblížila Klimešová. Tridsaťjedenročnú ženu s povrchovým poranením zápästia a ruky záchranári podľa nej ošetrili na mieste.

Foto: Polícia Facebook Žilinský kraj, Air Transport Europe.

Podobné príspevky