Foto: Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

V Žilinskej nemocnici budú využívať a požičiavať monitory dýchania bábätiek

Žilinské bábätká ochraňujú nové monitory dychu, 9 moderných prístrojov Babysense 1 Pro si novorodenecké oddelenie prevzalo od dlhoročného partnera Nadácia Križovatka a vďaka sponzorskej podpore spoločností KiK a Constellium Automotive Žilina.

Počas krásnej 16-ročnej spolupráce s Nadáciou Križovatka mala nemocnica možnosť získať už celkovo 113 špeciálnych strážcov , vďaka ktorým môžu novorodeniatkam zabezpečiť potrebnú ochranu.

Monitory, ktoré sú súčasťou každej jednej postieľky, zohrávajú mimoriadne dôležitú úlohu pri prevencii vzniku syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS), ktorý sa môže objaviť v priebehu prvého roku života dieťatka.

Šikovný pomocník sleduje dychové pohyby a dokáže rozpoznať, ak sa dych zastaví na viac ako 20 sekúnd, alebo sa frekvencia nádychov zníži pod desať za minútu. Následne sa spustí zvuková a svetelná signalizácia , ktoré informujú personál a rodičov o zmene stavu. Môžu tak včas zasiahnuť a ochrániť život bábätka.

Monitory si môžu rodičia požičať aj na doma. Záujem stačí nahlásiť priamo na oddelení. Každý monitor je pravidelne kontrolovaný a kalibrovaný, aby bol čo najpresnejší a najspoľahlivejší.

Žilinská pôrodnica v počte výpožičiek vedie. Od začiatku spolupráce s nadáciou zrealizovali už vyše 5-tisíc výpožičiek, čo je najviac spomedzi slovenských pôrodníc.

Nadácia Križovatka, KiK a Constellium Automotive Žilina , nemocnica ďakuje týmto subjektom za intenzívnu podporu.

V súvislosti s monitormi dychu v minulosti v spolupráci s novorodeneckým oddelením pripravili krátke inštruktážne video ČO ROBIŤ, AK SA OZVE MONITOR DYCHU.

Pozrieť si ho môžete v odkaze https://www.facebook.com/share/v/R5WxmiBYChd3MBUd/?mibextid=WC7FNe

Podobné príspevky