Foto MŠK Žilina

Žilina v sobotu doma privíta Podbrezovú, tréner Hynek cíti príležitosť bodovať a získať tri body

Znova sme v top šestke, znova sa porovnávame s najlepšími, znova nás čaká najatraktívnejšia časť sezóny. Tam sme sa dostali najmä vďaka výbornej jeseni. Potrebujeme sa však víťazne chytiť aj na jar a práve výkon z Dunajskej Stredy by mohol byť akousi zárukou, že proti Podbrezovej by to mohlo v sobotu konečne prísť.

Sobotný futbalový maratón pod Dubňom začína už dopoludnia (postupne zápasy U19 a „B“-tímu). Duel 1. nadstavbového kola proti Podbrezovej, ktorý pred kamerami VOYO (aj za prítomnosti VAR) povedie Kristián Micheľ, má výkop práve o 17:30 hod.


novinky u súpera

Do tretice sa dočkáme? Myslíme tým domáce jarné stretnutia, kde po prehre so Slovanom a remíze s Michalovcami privítame Podbrezovú. Tá sa po nevydarenej pasáži v závere jesene musela obávať a poriadne bojovať o svoje zotrvanie v najlepšej šestke. Systematická robota Horehroncov napokon slávila úspech i s potrebnou dávkou šťastia, keď ich aj prehra v Ružomberku zhodou okolností vyniesla na 5. miesto. Po roku si tak zopakujeme so zverencami trénera Romana Skuhravého boje v skupine o titul.


Historická bilancia: ŽILINA – PODBREZOVÁ 21  10 3 8  32:26

udržať si svoje pozície

Kabína trénera Jaroslava Hynka síce nezažila víťazný impulz, no v Dunajskej Strede k tomu ďaleko nemala. Odmenení (iba) bodom, no najmä posilnení predvedeným výkonom. Čo za tým hľadať?

“Prospelo nám rovnaké zloženie obrany, ktorá nastúpila znova v rovnakom zložení v druhom stretnutí. Pridali sa k tomu na krajoch Ďatko i Essomba na „wingbackoch“ kvalitnými výkonmi, mali sme silný stred. Celkovo si to sadlo a tím sa stále viac dostáva po všetkých odchodoch do správnych súčinností. Na ihrisku sme proti DAC-u ukázali prvky, ktoré tam chceme vidieť, čo nám svojím spôsobom hry umožnil aj súper. Napríklad, z toho, čo sme si povedali cez prestávku, vyplynula naša najväčšia šanca po zmene strán. Je vidieť, že chalani sú toho schopní. Verím, že nás výkon z minulého týždňa povzbudí do ďalšej práce a aj sobotného zápasu.“

V sobotu privítame súpera, ktorého sme pod Dubňom naposledy zdolali v novembri. “Vtedy sme vnímali šnúru prehier proti Podbrezovej, chalani sa však sústredili na svoje úlohy a perfektne využili šance, ktoré nám súper ponúkol. Verím, že z tohto zápasu budeme veľa čerpať. Rovnako tak tú pozitívnu energiu prenesieme aj naposledy z Dunajskej, hoci nie podporenú výsledkom. Teraz sa potrebujeme sústrediť najmä na svoj výkon. Každý jeden. Ísť cez kvalitný výkon, opakovať ho. A úspech spojený s výsledkom príde. Potom budeme tam, kde chceme všetci byť.”


vstupenky online

Na sobotné stretnutie bude otvorená západná a východná tribúna (rodinný sektor).

Predaj vstupeniek na sobotný zápas proti Podbrezovej bude prebiehať:

 • na pokladni pri Holiday Inn (žltá búdka) 15:30 – 18:15 hod.
 • online cez náš WEB (až do polčasu – to znamená do 18:15 hod.)

parkovanie

Parkovať bude možné za východnou aj západnou tribúnou:

 • Parkovisko P3 – za východnou tribúnou (cez Ľavobrežnú – nový zjazd)
 • Parkovisko P1 – za západnou tribúnou (cez Športovú ulicu – popri Holiday Inn alebo Ľavobrežnú – nový zjazd)
  • Na duel proti Michalovciam môžete využiť ZJAZD A VÝJAZD z Ľavobrežnej ulice (musíte ísť na Kysuckú ulicu a cez kruhový objazd pokračovať smerom na Martin) priamo k západnej aj za východnú tribúnu (viď mapka).

rodinný sektor otvorený

Zábava, hry, animátori či náš maskot Šošon? To je rodinný sektor Jánošíkov dvor (partner nášho rodinného sektora) pre najmenších Šošonov, ktorý je otvorený na všetkých ligových stretnutiach sezóny.

Spolu sa budeme nielen hrať a zabávať, ale aj povzbudzovať našich futbalistov. Výhodou rodinného sektoru je veľký priestor vo vnútri tribúny, v ktorom sa aj pri nepriaznivom počasí môžu deti do sýtosti zabaviť s animátormi z Detského sveta z OC Mirage na každom domácom zápase. Vchod cez vstup 8.


fanshop otvorený

Fanshop MŠK (západná tribúna) bude v sobotu otvorený od 16:00 – 18:45 hod.


polčasový kvíz

Už je nemenným pravidlom, že polčasová prestávka patrí kvízu od DOXXbetu. Tak si pozorne naštuduj Bulletin alebo to len tak natipuj. Prví traja neodídu naprázdno. Tentoraz hráme o voucher na Jánošíkov wellness v Zázrivej, poukážku do reštiky Streetfoodie a darčekové predmety DOXXbet.


bulletin pred zápasom

Aj proti Podbrezovej  sme si pre vás pripravili Bulletin MŠK v tlačenej verzii, ktorý si môžete zobrať pri vchode zdarma a prelistovať priamo na tribúne.

Dočítate sa v ňom:

 • o štatistikách faulov či súčinnosti Sauera s Gidim očami Jaroslava Hynka,
 • o detailnom rozbore súpera,
 • o chystaných akciách Akadémie MŠK,
 • o konci i začiatku Tima Hranicu,
 • ale aj o iných produktoch či zľavových kupónoch našich partnerov.

rozhodcovia

Sobotný duel 1. nadstavbového kola, ktorý má v sobotu na Štadióne MŠK výkop o 17:30 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Kristián Micheľ. Na čiarach mu asistujú Dušan Štofík a Dávid Bobko.


priamy prenos

VOYO zápas týždňa proti Podbrezovej, ktorý je novinkou od nadstavbovej časti, budete môcť sledovať aj za asistencie systému VAR naživo na portáli VOYO.

Podobné príspevky