Pápež František. (Zdroj: TASR/AP)

V Žiline je do 20. januára otvorená výstava fotografií z návštevy pápeža na Slovensku

V Diecéznom centre v Žiline majú návštevníci možnosť si pozrieť výstavu fotografií Spoločenstva Človek a Viera z návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku. Potrvá do 20. januára 2024.

Súčasťou pápežskej výstavy je 66 veľkoformátových fotobrazov, ktoré dokumentujú najdôležitejšie momenty z návštevy Svätého Otca. Predstavuje zbierku fotografií trinástich členov spoločenstva, ktorí dokumentovali nielen priebeh návštevy, ale aj sprievodný program, prípravy a prácu dobrovoľníkov.

Členovia Spoločenstva Človek a Viera sa usilujú o evanjelizáciu obrazom, sprostredkovanie duchovného zážitku človeka zachytenom na fotografiách a touto cestou ohlasovať evanjelium.

Spoločenstvo momentálne združuje 192 fotografov, ktorí pôsobia v Česku, Poľsku, Egypte a na Slovensku, kde má v súčasnosti 30-členné zastúpenie. Svoje počiatky datuje v roku 2011 v Česku. Za krátke obdobie sa počet jeho členov značne rozrástol s presahom do iných krajín. Od roku 2018 pôsobí aj na Slovensku. Cieľom je vytváranie kvalitných fotografií z udalostí v cirkevnom prostredí, lokálneho, národného aj medzinárodného významu. Fotografie sú súčasťou mnohých periodík a knižných materiálov a v súčasnosti spoločenstvo prevádzkuje najrozsiahlejšiu databázu fotografií z cirkevného prostredia v rámci Českej a Slovenskej republiky.

Záštitu nad výstavou prevzal košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober. Výstavu fotografií z návštevy Sv. Otca Františka na Slovensku si v Diecéznom centre v Žiline môžu návštevníci pozrieť do 20. januára 2024, neskôr poputuje do Rimavskej Soboty, Ľutiny, Dómu sv. Alžbety v Košiciach, Spišskej Kapituly, Šaštína a svoje putovanie ukončí v Dóme sv. Martina v Bratislave.

Podobné príspevky