Žilinský lesopark Chrasť Vás očarí aj v zime. Príroda sa vie v zime uložiť na spánok

Foto: facebook.com\Miška Raďo Krajinčákova

Lesopark Chrasť sa nachádza medzi sídliskami Vlčince a Solinky. Je obľúbenou mestskou zónou oddychu a poskytuje návštevníkom rôzne možnosti športového vyžitia (beh, beh na lyžiach, cyklistiku, nordic walking).
V lete je navštevovaný deťmi na detskom ihrisku s preliezačkami.

Krátko po prvej svetovej vojne postavili Kaplnku Sedembolestnej Panny Márie na pamiatku Žilinčanov, ktorí padli v prvej svetovej vojne. Okrem peších pohodlných cestičiek zo sídlisk Vlčince a Solinky  je dostupný aj zo zástavky mestskej hromadnej dopravy: Žilinská univerzita. Lesopark Chrasť patrí do lesného parku, ktorý sa rozprestiera v okolí Žiliny.

Tento lesný park tvorí osem samostatných celkov – Dúbrava, Chrasť, Hradisko, Riviéra, Malchovica-Uhliská, Bánovský háj, Chlmecké hory a Dubeň-Straník, ktoré sú vo vzdialenosti päť až sedem kilometrov od mesta. Celé územie vyhlásilo Mesto Žilina v roku 1981 za prímestskú rekreačnú oblasť. Ich rozloha je približne 2700 hektárov.

Interaktívna náučná trasa
V roku 2010 tu bola otvorená náučná interaktívna trasa „Spoznaj seba, spoznaj les„. Jedná sa o náučný chodník určený pre deti i dospelých, ktorý sa venuje téme lesa, prírody a života v nej. Hravou a pútavou formou vám priblíži ako žije les, čo ho tvorí, na čo nám slúži, kto v ňom žije a mnoho iných zaujímavých informácií. Spolu sa jedná o 9 informačných tabúľ, pri ktorých sa vždy nachádza jeden interaktívny drevený prvok, ktorý sa viaže k informácii na tabuliach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *