Žilinskí oligarchovia si vymieňajú ešte stále aktuálne mestské pozemky. Ide o podvod?

V posledných rokoch došlo k neoprávneným výmenám pozemkov, ktoré podľa výpisu z katastra aktuálne patria stále mestu Žilina. Jeden zo známych žilinských podnikateľov získal viacero pozemkov predajom ešte z čias Jána Slotu. Niektoré z týchto pozemkov však nemohli byť prevedené na nových majiteľov, pretože Katastrálny odbor na Okresnom úrade v Žiline zistil viacero nezrovnalostí pri zápisoch spred 17 a viac rokov. Teraz niektoré pozemky pod bývalou Športovou halou, priľahlé parkovacie plochy nemožu byť zavkladované do katastra na nového majiteľa, pretože vzniklo podozrenie z neoprávneného nakladania a možno aj nelegálneho získania.

Športová hala na Boriku v Žiline

Ďalšími spornými pozemkami sú pozemky na ulici Alexanda Rudnaya pod bývalými švédskymi domčekmi, ktoré dlhodobo obývala rómska komunita. O tieto sporné pozemky sa tiež vedie iniciatívou jednej z poslankýn Mz v Žiline spor medzi poslancami. Mesto ich pred rokmi stratilo za dosial nevysvetliteľných okolností. Známy žilinský developer, ktorý momentálne má vo výstavbe, alebo plánuje viacero projektov bol tiež jedným z možných nových vlastníkov pozemkov.

Obchodná ulica v Žiline

Záujem mal o viacero pozemkov aj  na Obchodnej ulici. Jedným z pozemkov, ktoré patria mestu sú aj pozemky vhodné pre výstavbu parkovacích domov. Poslanci mali v pláne aj výmenu pozemkov, nie priamy odpredaj. Mesto chcelo získat pozemky v blízkom centre mesta v areáli Základnej školy na Závaží. Mesto má v pláne odpredaj pozemku na Košickej ulici.

Park v areáli bývalej psychiatrie v Bytčici

Na jeho mieste je dnes depo mestských a prímestských autobusov. Mesto zatial pozastavilo transakcie výmen pozemkov, kde patrí aj pozemok pod bývalou psychiatriou v Bytčici.

Depo Žilina prímestské autobusy SAD Žilina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *