Žilinská univerzita nepreruší vzdelávanie, zostane v protestnej pohotovosti

Na snímke budova AR Žilinskej univerzity (UNIZA) v Žiline, archívne foto. Foto: TASR – Erika Ďurčová

Vedenie UNIZA žiada kompetentných o urýchlené predstavenie systémových a dlhodobo udržateľných riešení na výrazné zlepšenie doterajšieho nepriaznivého stavu.

Doplnila, že na tomto rozhodnutí sa zhodli zástupcovia akademickej obce UNIZA a kolégium rektora. „Zástupcovia akademickej obce zároveň žiadajú rektora UNIZA Jána Čelka, aby pokračoval v rokovaniach na úrovni Slovenskej rektorskej konferencie (SRK) so zástupcami Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a vládou SR v snahe o splnenie požiadaviek, prezentovaných vo vyhlásení SRK Zabráňme kolapsu vysokých škôl na Slovensku!,“ uviedla Valentovičová.

Vedenie UNIZA žiada kompetentných o urýchlené predstavenie systémových a dlhodobo udržateľných riešení na výrazné zlepšenie doterajšieho nepriaznivého stavu. „Vysoké školy na Slovensku dlhodobo vynakladajú maximálne úsilie na základné zabezpečenie svojho fungovania, čím strácajú priestor na zlepšovanie kvality a potrebný rozvoj. Aj vzhľadom na konkurencieschopnosť voči zahraničným univerzitám,“ dodala Valentovičová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *