V Námestove môžete hlasovať za projekt „Z húštiny verejná záhrada“, pri ktorom ide o skultúrnenie pozemku neďaleko mládežníckeho centra Saleziánov dona Bosca v Námestove a tiež za digitalizáciu židovského cintorína, či úpravu lanového centra v Ústi nad Priehradou

 

Foto Mesto Námestovo
Zdieľajte a hlasujte za projekty vo svojom okolí na stránke www.hrajzakraj.hlasobcanov.sk. V Námestove môžete hlasovať za projekt „Z húštiny verejná záhrada“, pri ktorom ide o skultúrnenie pozemku neďaleko mládežníckeho centra Saleziánov dona Bosca v Námestove a tiež za digitalizáciu židovského cintorína, či úpravu lanového centra v Ústi nad Priehradoue.
Cieľom projektu „Z húštiny verejná záhrada“ je skultúrnenie pozemku neďaleko mládežníckeho centra Saleziánov dona Bosca, pri toku rieky Klinec na severnom okraji Námestova. Z húštiny, ktorá tu rokmi nekontrolovane vyrástla, chceme vytvoriť verejnú záhradu plnú ovocných stromov a krov s vyvýšenými záhonmi na pestovanie zeleniny. Nebude chýbať oddychová zóna pre rodiny s deťmi. Do realizácie projektu verejnej záhrady chceme zapojiť deti a mladých, aby mali možnosť prakticky si vyskúšať pestovanie rastlín v štýle bio. Záhrada bude voľne prístupná a jej plody budú v čase dozrievania k dispozícii jej návštevníkom.

Prírodná plocha, ktorá tu vznikne, poslúži v budúcnosti ako podklad pre ďalšie iniciatívy: vytvorenie detských preliezok, priestoru na grilovanie, lanovky pre deti, workout ihriska a pod. Originálnosť projektu spočíva v premene nevyužívaného a zarasteného pozemku na zelenú plochu s multifunkčným využitím: relax, verejná bio záhradka, prírodná športová plocha a iné. Zárukou udržateľnosti je plánovaná spolupráca s pastoračným centrom Saleziánov, ktoré navštevujú stovky mladých a rodín s deťmi.

Informácie o projektoch nájdete na www.hrajzakraj.hlasobcanov.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *