Úrad verejného zdravotníctva SR kompletne zruší vyhlášku k izolácii osôb pozitívnych na COVID-19 a karanténe úzkych kontaktov s účinnosťou od pondelka 20. marca po dohode s Ministerstvom zdravotníctva SR a odborným konzíliom

Foto: https://sk.pinterest.com/, Centrum Bratislavy

Úrad verejného zdravotníctva SR kompletne zruší vyhlášku k izolácii osôb pozitívnych na COVID-19 a karanténe úzkych kontaktov s účinnosťou od pondelka 20. marca po dohode s Ministerstvom zdravotníctva SR a odborným konzíliom.

Osoby s COVID-19 už od tohto dátumu nebudú mať povinnú päťdňovú domácu izoláciu.

 Tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach budú dospelí i deti s COVID-19 v starostlivosti svojich ošetrujúcich lekárov, ktorí im budú nastavovať liečbu či stanovovať práceneschopnosť. V prípade detí lekár určí, že dieťa nie je v čase ochorenia spôsobilé navštevovať kolektív.

 Ochorenie si v súčasnosti nevyžaduje povinnú izoláciu vzhľadom na aktuálne cirkulujúce varianty SARS-CoV-2 a na podiel ľudí, ktorí COVID-19 prekonali a/alebo boli kompletne zaočkovaní. Ochorenie COVID-19 sa tak v tomto smere dostáva na úroveň ostatných akútnych respiračných ochorení, pri ktorých sa ľudia chránia sami s ohľadom na vlastné zdravie, ale aj na ochranu zraniteľných skupín (seniori, chronicky chorí, imunokompromitované osoby a pod.).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *