Tím detskej ortopédie žilinskej nemocnice pod vedením primára Juraja Popluhára dnes opäť ukázal svoju svetovú kvalitu ako prvé pracovisko v rámci Slovenskej i Českej republiky zrealizoval výnimočnú operáciu ramennej kosti.

Foto Nemocnica NsP Žilina
Tím detskej ortopédie  žilinskej nemocnice pod vedením primára Juraja Popluhára dnes opäť ukázal svoju svetovú kvalitu  ako prvé pracovisko v rámci  Slovenskej i  Českej republiky zrealizoval výnimočnú operáciu ramennej kosti.  15-ročnému Šimonovi, ktorému zápal ramenného kĺbu po narodení zastavil rast kosti, umožní táto jedinečná metóda predĺžiť o 8 centimetrov kratšiu kosť.

 Špeciálny magnetický vnútrodreňový fixátor sme u nás prvýkrát použili v roku 2020, kedy ho lekári na detskej ortopédii vložili na stehennú kosť a predkolenie prvým pacientom  Operácia ramennej kosti tohto typu sa však na Slovensku ani u našich českých susedov ešte nikdy nerealizovala, preto sme mimoriadne hrdí na pediatrickú ortopédiu, ktorá opäť predviedla absolútne špičkový výkon.

Počas nasledujúcich mesiacov budú rodičia po prepustení domov fixátor distrahovať magnetickým zariadením, takže kosť bude pod kontrolou našich odborníkov rásť  Odstránia sa tak funkčné i kozmetické následky, ktoré Šimonovi umožnia žiť, športovať a bez obmedzení pokračovať v bežnom živote.

Ako povedala jeho mamina  „Ďakujem za nášho Šimona, ktorý bude mať vďaka operácii kvalitnejší život. Určite mu to zvýši aj sebavedomie, pretože s doterajším hendikepom bolo veľmi ťažké žiť. Je to pilotný projekt, sme radi, že primár do toho išiel a že to nevzdal.“
Ďakujeme celému oddeleniu pediatrickej ortopédie a tiež pediatrickej JIS za spoluprácu.
Nemocnica NsP Žilina
Fotka z operácie, nevhodné pre citlivé povahy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *