Prvá spinálna endoskopická operácia už aj v Žilinskej fakultnej nemocnici

 

Foto: Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Spinálna endoskopia vám možno tak veľa nehovorí, ale pre ľudí s „vyskočenými“ platničkami, ktorí musia absolvovať  operačnú liečbu, prináša táto metóda absolútne nové možnosti. Vďaka najmodernejšiemu prístrojovému vybaveniu, ktoré nám dnes na oddelení neurochirurgie odovzdal poverený minister zdravotníctva SR  Vladimír Lengvarský, sme sa stali len treťou štátnou nemocnicou a JEDINOU v rámci severovýchodného Slovenska s možnosťou realizovať SPINÁLNU ENDOSKOPIU pre pacientov s indikovanými degeneratívnymi ochoreniami chrbtice.

Výhodou novej metódy je predovšetkým  šetrnejší, menej invazívny prístup pre pacienta. Pri pôvodnej operácii sme museli vytvoriť ranu s priemerom tri až štyri centimetre, pri endoskopii sa dostaneme na priemer POL CENTIMETRA, čo je približne priemer jednej  ceruzky. Šetria sa tak zdravé okolité tkanivá, pacient sa na druhý deň postaví a v rozmedzí pár dní, ak všetko dobre prebieha, sa môže vrátiť do normálneho života.

 Na novú plne spinálnu endoskopickú zostavu za 363 -tisíc eur nám z väčšej časti prispelo Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky  dostali sme rovných 230-tisíc eur. Zvyšných 133-tisíc eur sme doplatili z vlastných zdrojov a každé euro skutočne stálo za to. Nová liečebná metóda je totiž na nezaplatenie a pacientom výrazne zvýši kvalitu života. ĎAKUJEME
Naši operatéri z neurochirurgie  sa už poctivo školili, a to nielen v Česku, ale aj v nemeckom Knittlingene, takže prvú operáciu máme v pláne zrealizovať za účasti operatéra z Fakultnej nemocnice v Brne budúci týždeň.

 ĎAKUJEME celému tímu neurochirurgie za ich špičkové výkony, snahu neustále sa vzdelávať, posúvať vpred. A ďakujeme tiež našim kolegom z oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny a rádiodiagnostiky, bez ktorých by sme takéto výkony nemohli realizovať.

 Sledujte nás a ak všetko pôjde, ako má, už vo štvrtok vás zoberieme priamo na operačnú sálu , kde budete spolu s nami súčasťou PRVEJ SPINÁLNEJ ENDOSKOPICKEJ OPERÁCIE CHRBTICE na severovýchode Slovenska

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *