Preťažená Obchodná ulica v Žiline si v posledných mesiacoch nevydýchne. Výstavba bude pokračovať

Obchodná ulica v Žiline, Foto US Outsider\facebook,com

Nové developerské projekty na Obchodnej ulici v Žiline znečisťujú cestné komunikácie, chodci majú problém prejsť bezpečne. Mesto nevykonáva dôslednú kontrolu čistoty a bezpečnosti v okolí stavieb. Na problémy na Obchodnej ulici poukázalo viacero obyvateľov dotknutej ulice. Sťažnosti sa kopia každým dňom. Na mestskom úrade v Žiline je momentálne dovolenkové obdobie a tak zastihnúť zodpovedných zamestnancov bude zdá sa ešte nasledujúce týždne leta nad sily občanov. Na problém upozornil na sociálnej sieti jeden z členov skupiny Vlčince\facebook.com. V príspevku žiada poslancov za Vlčince, aby si po dlhých mesiacoch všimli a začali riešiť tento tzv. „džihád cestou na Žilpo“ (zdravotné stredisko).

Súkromná spoločnosť podľa jeho vyjadrenia neoprávnene ohradila a zdevastovala chodnik ( mal aj prvky pre nevidiacich a slabozrakych ). Viac ako rok ohrozuje zdravie hlavne telesne znevýhodnených ľudí, ktorí chodia do zdravotného strediska Žilpo. Podotýka, že ísť cez tie poškodené chodníky na rehabilitáciu je obťiažne. Výsledok – ľudia chodia po ceste, a to aj matky s kočíkmi pripadne s invalidnými vozikmi, alebo prebehujú cez cestu na cyklotrasu. Podľa jeho názoru je zodpovedný odbor na Mestskom úrade v Žiline, Referát špeciálneho stavebného úradu. Po výzve o nápravu urobili len zásah do dopravného značenia:“ – posunuli cestný predel smerom do priekopy ( vyjazdenej kolaje po trolejbusoch ).

Ako na sociálnej sieti píše tiež známy žilinský aktivista Karol Čepec, tá časť dotknutej komunikácie je momentálne súčasťou stavby a riadna náprava príde až po jej dokončení, keďže to zrejme bude súčasťou kolaudácie objektu a paralelne s dokončovaním stavby sa bude nanovo robiť aj zástavkový záliv. Priznáva, že nie je to ale úplne isté.  Zároveň ale boli peší občania dočasne úplne vytlačení stavbou a najrozumnejšia aj keď výrazne dlhšia obchádzka je možné jedine popri Klientskom centre, ale to je pri telesne znevýhodnených alebo pri kočíkoch celkom problém.

Momentálne je tento priestor v alarmujúcom stave. Situácia na Obchodnej mohla byť o to horšia, keby sa realizovala výstavba parkovacieho domu projektu známeho žilinského developera Milana Dubca. Poslanci mestského zastupiteľstva však jeho návrh o odkúpenie pozemku na Obchodnej ulici pod predmetný parkovací dom neschválili.

Obchodná ulica v Žiline, Foto US Outsider\facebook,com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *