Poslanec Ján Rzeszoto získal ku grantu v hodnote 2000 eur aj chýbajúcich 400 eur od súkromnej spoločnosti

Foto: Skupina stránky Ján Rzeszoto
Park Frambor
Ján Rzeszoto len nedávno oznámil, že  občianske združenie Žilinský skrášlovací spolok bolo úspešné v získaní finančného grantu z Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s. na výsadbu stromov v Parku Frambor.
Dnes poslanec oznámil, že prostriedky na spoluúčasť tiež darovala spoločnosť KG Murgašova, s.r.o. a dobrovoľní darcovia.

Spoločnosť KG Murgašova poslala list, v ktorom informuje o dôvodoch daru pre spolok a park Frambor.

V predchádzajúcich dňoch bola v žilinských internetových médiách zverejnená Vaša prosba o pomoc s dofinancovaním spoluúčasti v sume 400€ na realizáciu Vášho projektu výsadby 24 stromov v Parku Frambor pod estakádou, ktorý bol v rámci grantového programu Zelené oázy 2023 zaradený medzi víťazné projekty a získal z grantu priamu podporu vo výške 2.000,-€.

Vážime si prácu všetkých dobrovoľníkov, ktorí svoj voľný čas a energiu ochotne a nezištne venujú skultúrneniu nášho krajského mesta. Zároveň si uvedomujeme, že dosiahnuť akékoľvek rozšírenie zelených plôch v jeho centre býva veľkou výzvou a častokrát napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených strán napokon zostane iba nesplneným prianím. Dovoľte nám preto vyjadriť poďakovanie za všetky Vaše doterajšie aktivity, Park Frambor sa pod rukami Vašich šikovných a usilovných ľudí zmenil zo smetiska na láskavý kúsok zeme.

 

V lokalite priamo nadväzujúcej na lokalitu Framboru vyrastá na ulici Murgašova náš bytový dom Rezidencia Murgašova, ktorá je výnimočná z mnohých dôvodov a právom je považovaná za jeden z najzelenších projektov v Žiline. Súvisí to nielen s prekrásnymi výhľadmi z nových bytov na Malú Fatru, Strážovské vrchy či Kysuckú vrchovinu, ale najmä s podielom budúcej výsadby zelene, ktorý je súčasťou nášho projektu a tvorí až 67% z jeho zastavanej plochy. Aj z toho je zrejmé, že nám úprimne záleží na prostredí, v ktorom žijeme a ktoré raz prenecháme ďalším generáciám.

Našu maximálnu podporu sme sa Vám rozhodli prejaviť tým, že v plnej výške 400,-€ pokryjeme celú spoluúčasť potrebnú na to, aby ste Váš víťazný projekt mohli zrealizovať. Aj Park Frambor môže byť rovnako ako naša Rezidencia Murgašova stvorený pre jedinečný život v centre Žiliny.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *