Plánované odstávky elektriny zasiahnu takmer 1000 odberných miest v Žilinskom kraji

Ilustračné foto. Foto: TASR – Erika Ďurčová

(TASR) – Energetici naplánovali na budúci týždeň v Žilinskom kraji rozsiahlejšiu odstávku elektrickej energie. TASR o tom informoval špecialista externej komunikácie Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.

Obyvateľov Klokočova (okres Čadca) sa dotkne odstávka elektriny v pondelok (7. 11.). Od 7.30 h do 17.30 h nebude mať k dispozícii elektrický prúd približne 1000 odberných miest. Prerušenie dodávky bude nevyhnutné na rekonštrukciu vedení vysokého a nízkeho napätia. Energetici využijú odstávku aj na revíziu a výruby porastov v ochrannom pásme distribučnej sústavy.

„Vzhľadom na charakter plánovaných prác sú odstávky elektriny nevyhnutné. Nielen z hľadiska technických možností, ale aj pre bezpečnosť elektrikárov,“ upozornil Gejdoš.

Cieľom prác, či už rekonštrukcií alebo údržby, je podľa neho zvýšiť bezpečnosť a spoľahlivosť distribúcie elektriny v jednotlivých oblastiach. „Energetici urobia všetko pre to, aby odstávky elektriny ukončili hneď, ako to bude možné. Ak nenastanú komplikácie, môže to byť výrazne skôr ako v spomenutých časoch,“ doplnil. SSD v tejto súvislosti žiada dotknutých odberateľov o trpezlivosť a prípravu na obmedzenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *