OREZÁVANIE STROMOV NA BULVÁRI SA DEJE KVÔLI ICH ZÁCHRANE- Na sociálnej sieti to oznámil primátor Žiliny Peter Fiabáne

Viacerí Žilinčania dnes s pochopiteľným znepokojením reagovali na ostrihávanie stromov na Bulvári, v najkrajšom štádiu ich kvitnutia. To, čo sa na prvý pohľad javí ako nelogický krok, v skutočnosti súvisí s našou snahou o záchranu týchto obľúbených sliviek:
 V najbližších dňoch a týždňoch sa na Bulvári začína preklad a rekonštrukcia 40 rokov starých rozvodov.
 25 kusov stromov bolo za predošlého vedenia mesta bohužial vysadených priamo nad týmito rozvodmi, v rozpore s pravidlami pre takúto výsadbu
 Aby nedošlo k ich odstráneniu alebo poškodeniu, rozhodli sme sa tieto stromy zachrániť a namiesto výrubu dôjde k ich presadeniu.
 Presadenie sa musí udiať v najbližších dňoch a aby bol presun stromov možný, museli byť stromy orezané, bohužiaľ v čase, keď sú zrovna najkrajšie.
Toto načasovanie samozrejme mrzí aj mňa, ale je to prijateľná cena za záchranu stromov do budúcna. Ďakujem všetkým Žiinčanom, ktorý sa o tému zaujímajú a záleží im na mestskej zeleni rovnako ako mne, povedal Peter Fiabáne.
 Ak vás zaujíma budúcnosť Bulváru, jeho aktuálne aj plánované rekonštrukcie, Mesto Žilna Vás na verejné stretnutie, ktoré sa bude konať v piatok 29. apríla 0 17.00 hod. na Mestskom úrade v Žiline.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *