Michalovce v súvislosti s vraždou prijali bezpečnostné opatrenia, verejné osvetlenie bude svietiť celú noc, posilnené hliadky mestskej a štátnej polície, vraha chytili vo vlaku v Žiline

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk – Elena Halačová

Vedenie mesta sa situáciou zaoberá od prvého momentu.

 (TASR) – Viaceré bezpečnostné opatrenia prijala michalovská radnica v súvislosti s vraždou, ku ktorej došlo v meste v nedeľu (1. 1.). Verejné osvetlenie svieti po celú noc a posilnené sú aj policajné hliadky. Pre TASR to uviedla vedúca odboru komunikácie, marketingu a kultúry úradu Mária Stričková.

Vedenie mesta sa situáciou zaoberá od prvého momentu. Sme maximálne súčinní, mestská polícia úzko spolupracuje so štátnou políciou a prijali sme aj opatrenie v rámci verejného osvetlenia, ktoré už včera svietilo po celú noc, v celom meste,“ uviedla s tým, že verejné osvetlenie sa v lokalitách s individuálnou bytovou výstavbou doposiaľ vypínalo o polnoci. Pripomenula, že zároveň sú posilnené hliadky mestskej aj štátnej polície.

Stričková dodala, že mesto spolupracuje s Policajným zborom aj v súvislosti s avizovaným stretnutím občanov, ktoré by sa podľa informácií radnice malo konať cez víkend.

Valentín (18) údajne vraždil pre peniaze. Polícia mala objaviť v kontajneri pri jeho dome krvavý nôž a oblečenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Polícia v utorok (3.1.) vo večerných hodinách urobila prehliadku v byte 18-ročného Valentína, ktorého podozrievajú z novoročnej vraždy 46-ročnej Eriky v Michalovciach.

Miestni obyvatelia osady o podozrivom hovorili ako o utiahnutom človeku, ktorý mohol mať problémy s drogami.

Žil u svojho otčima s družkou. Podľa nich sa mal po vražde vrátiť domov. V kontajneri pri byte sa mal nájsť zakrvavený nôž a jeho oblečenie.

Kriminalisti prehľadávali byt asi hodinu. Otčim podozrivého tvrdí, že jeho nevlastný syn je nevinný, celú noc vraj bol s nimi.

To, že ho našli vo vlaku na ceste do Česka ho neprekvapilo. „Vstali sme ráno a on už doma nebol, možno išiel za prácou. Či si myslíte, že niekoho zabil,“ povedal nám otčim.

Veci, ktoré sa našli v kontajneri vraj mohol odhodiť aj niekto iný. Nechce veriť, že by ohavný skutok vykonal jeho syn.

Miestni nám ale tvrdili, že podľa záberov by to mohol byť on. Spoznali ho podľa chôdze a oblečenia. Jeho konaním sú pobúrení a vraždu odsúdili. Boja sa aj reakcie verejnosti.

 

Policajný prezident Hamran k prípadu vraždy povedal:
Som si takmer istý, že sme zadržali toho pravého. Vyšetrovateľ ho už obvinil
Polícia Valentína už obvinila. Zatiaľ o podrobnostiach hovoriť nechce, aby nezmarila ďalšie vyšetrovanie. Policajný prezident Štefan Hamran je ale presvedčený, že majú dostatok dôveryhodných dôkazov.

Obeť a páchateľ sa podľa polície nepoznali. Mladík ženu pravdepodobne napadol pre peniaze, keď videl, že ide od bankomatu. Polícia ho chytila vo vlaku v Žiline.

Upozornila na neho železničná policajná hliadka. Všimla si ho, ako stojí osamote na vlakovej stanici v Košiciach. Zisťovali vraj, či nepotrebuje pomoc. Neskôr zistili, že zodpovedá popisu hľadanej osoby.

Muž mal Michalovčanku dobodať nožom ráno na Nový rok. Ako sme spomenuli, krátko predtým si Erika z bankomatu vybrala peniaze.

Kamery ju zachytili, ako odchádza aj s mužom do bočnej uličky. Údajne nič nenasvedčovalo tomu, že by ju ohrozoval. Iné kamery už zachytili, ako od neho uteká a kričí o pomoc.

Mŕtvu ju našli na chodníku okolo pol siedmej ráno. Silvestrovskú noc mala byť so svojím priateľom v jednom z michalovských bytov. Na Nový rok ich čakali Erikini rodičia. Otec nebohej povedal, že ju išli hľadať ráno.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *