Mesto L. Mikuláš vstupuje do pohotovosti zimnej údržby, významným spôsobom ju ovplyvnia ceny soli

Na obrázku môže byť 2 ľudia a vonku
Foto: Mesto L. Mikuláš

 

Podnety k údržbe môžete hlásiť na číslo dispečingu 044/547 65 00. Dnes mestské Verejnoprospešné služby spustili pohotovosť zimnej údržby. Na boj so zimným počasím v Liptovskom Mikuláši vyčlenili 20 mechanizmov a desiatky zamestnancov Verejnoprospešných služieb.

Ekonomický námestník Verejnoprospešných služieb Martin Kögel upozornil na enormné zvýšenie ceny posypovej soli. V podniku majú každoročne na zvládnutie zimy nachystaných približne 700 ton štrku a 100 ton soli. Jej cena vzrástla zo 69 eur v roku 2020 na aktuálne približne 210 eur za tonu. „Predvídavo sme soľ objednali už v lete, kedy bola jej cena na úrovni 116 eur za tonu. V súčasnosti je cena vysoká a soli je nedostatok,“ poznamenal.

Do výkonu údržby sú zaradení štyria dispečeri, ktorí majú počas zimy službu v týždenných intervaloch. Kontaktovať ich môžete na tel. čísle 044/547 65 00. Na autá a mechanizmy je rozdelených 32 pracovníkov do dvoch smien po 16 ľudí. Podľa potreby sú do ručnej údržby nasadení zamestnanci ostatných stredísk VPS.

VPS-kári v meste udržiavajú približne 100 kilometrov ciest, 75 kilometrov chodníkov, štyri lavičky, jedenásť mostov a množstvo schodov. Od ľadu a snehu čistia aj autobusové zastávky, odstavné plochy, verejné parkoviská a ďalšie verejné priestranstvá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *