Kandidát na primátora Žiliny Peter Cibulka oznámil, že jedným z bodov volebného programu je vytvorenie Mestských služieb pre správu a údržbu verejného priestoru

Peter Cibulka

 

Jednou zo základných priorít  programu Petra Cibulku je vybudovanie Mestských žilinských služieb.
Vďaka Mestským službám budeme môcť kosenie, čistenie mesta a postupne aj činnosti ako letná a zimná údržba a starostlivosť o zeleň vykonávať vo vlastnej réžii. Zamestnáme desiatky Žilinčanov za dobrú plácu, povedal Peter Cibulka.

Tieto činnosti ani pri obrovských nákladoch nikdy nebudú vykonávané dostatočne a v pravý čas externými spoločnosťami. V súčasnosti sú všetky tieto kľúčové činnosti outsorcované na externé spoločnosti a zmluvy boli podpísané súčasným vedením minulý rok.

Napríklad kosenie má na starosti bratislavská spoločnosť. To, že sa kosí vtedy keď to nie je potrebné a naopak, nekosí sa vtedy, keď treba, je zapríčinené tým, že takáto spoločnosť so zamestnancami a dohodármi z rôznych častí Slovenska nemôže včas zareagovať na aktuálnu situáciu.

Mestská spoločnosť so stálymi zamestnancami má v tomto veľkú výhodu. Ďalšou výhodou je to, že budeme mať pod kontrolou kvalitu vykonávaných prác a peniaze ostanú doma, v meste Žilina. Čím viac budeme rozširovať portfólio služieb, tým viac financií budeme mať na rozvoj a zlepšovanie tohto vlastného podniku.

Vedenie Mesta síce založilo Technické služby, ale tie od momentu predstavenia zámeru len vytvárali dojem, že máme niečo ako mestské služby. Predmetom komisií a stretnutí na tému založenia Technických služieb nikdy nebolo to najdôležitejšie – zamestnanci na kosenie, čistenie mesta a iné činnosti verejnej správy. Naopak, v čase ich založenia bolo zrejmé, že prebehne verejné obstarávanie na všetky činnosti, ktoré by mali byť vykonávané práve mestskými službami. Nakoniec sa pomerne tesne po založení Technických služieb tieto činnosti zazmluvnili za milióny eur u externých spoločností. Od začiatku som tento postup kritizoval a bol som proti takémuto zavádzaniu.

 

Tento krátky článok nie je plateným článkom, je upravený, nie je reklamným článkom kandidáta na poslanca do obecného alebo mestského zastupiteľstva, kandidáta na starostu alebo primátora obce. Názory v článku sú čerpané z osobného profilu https://www.facebook.com/peter.cibulka.9

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *