Akadémia Ozbrojených síl v L. Mikuláši slávnostne vyradila absolventov – 61 čerstvých poručíkov

Foto: Akadémia Ozbrojených síl v L. Mikuláši
Po štvorročnej prestávke sa v piatok 8. júla 2022 organizovala Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika slávnostné vyradenie absolventov.
Alma mater vyradila do prvej dôstojníckej hodnosti 61 poručíkov. Absolventov inžinierskeho a magisterského štúdia štyroch študijných odborov pasovali do hodnosti mečom. Ďalšie vyradenie sa bude konať na základe prechodu na 5-ročné denné štúdium až o tri roky.
Slávnosť vítala zástupcov Ministerstva obrany SR, rektor akadémie Jozef Puttera sa poďakoval za podmienky pri výchove kadetov aj predstaviteľom nášho mesta, ktoré na vyradení reprezentoval viceprimátor Rudolf Urbanovič.
Akadémia ozbrojených síl gen. Milana Rastislava Štefánika so sídlom v Liptovskom Mikuláši ako jediná vysoká vojenská škola v Slovenskej republike plní úlohy v oblasti prípravy vysokokvalifikovaných odborníkov najmä pre potreby ozbrojených síl a rezort obrany. Vysokoškolské vojenské vzdelávanie má na Liptove takmer 50 ročnú tradíciu. Škola sa rozvíja ako vedecko-výskumné pracovisko, ktoré pôsobí v oblasti bezpečnosti štátu a podieľa sa na rozvoji vojenských, strojárskych, elektrotechnických a informačných technológií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *