V Žiline sa objavili plastové tácky s kosťami pri kríkoch, pod stromom, na rohu bytovky…MESTO vyzýva na odpratanie

⚠️ Napomáhate rozmnožovaniu túlavých zvierat, šíreniu chorôb a spôsobujete zvieratám vážne zdravotné problémy až smrť! ☠️
🗣 Nikomu svojím správaním nepomáhate, práve naopak! Zvyšky jedla sa roznášajú po celom sídlisku. Staré, skazené kosti a jedlo sa povaľujú kade-tade. Ak to potom skonzumujú iné zvieratá, môžu mať VÁŽNE ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY, ktoré neraz končia i SMRŤOU!

🐈‍⬛ Ak sa chcete starať o zviera, zoberte si ho k sebe domov alebo si zaobstarajte vlastné! O zvieratá sa nemôžete starať NA ULICI – naplniť tácku 2x za týždeň. To nestačí! 👩‍⚕️ Chodíte s tým zvieraťom na prehliadky k veterinárovi? Riešite jeho reprodukciu? Platíte za očkovanie? Zabezpečujete odčervovanie? Vyberáte kliešte, blchy? Nie? V tom prípade je vaše správanie nezodpovedné a viac ním škodíte než pomáhate.
🤦‍♀️ Veľa ľudí kŕmi zvieratá s dobrým úmyslom a neuvedomujú si, aké fatálne následky to môže mať. Najmä psy často nájdu na ulici starú kosť, ktorá im spôsobí niekoľkodňové trápenie. Nie je príjemné sa doma pozerať na trpiace zviera – ak to vôbec prežije! Nehovoriac o finančných nákladoch u veterinára…

👮‍♂️ Preto, ak poznáte túlavé zviera a chcete mu pomôcť, kontaktujte mestskú políciu. Tá zviera odchytí a zavezie do zariadenia, kde sa oň postarajú.
🖨️ Budeme radi, ak sa nájde aspoň pár ľudí, ktorí si tento oznam vytlačia a zavesia na nástenku v bytovke, aby sa informácia dostala najmä k ľuďom, ktorí sa takto nezodpovedne správajú. Ďakujeme za každé zdieľanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *