Peter Sagan o možnom konci kariéry uvažuje, tak ako to urobil včera jeho brat Juraj

Peter Sagan po 4. etape na Tour de France.
Foto: Martin Domok

 

Peter Sagan tento rok medzi favoritov na MS určite nepatrí, no dobrá nálada ho neopúšťa. Slovenský cyklista si zažartoval aj o možnom konci kariéry.

„Možno získam titul majstra sveta a potom odídem z cestnej cyklistiky,“ povedal trojnásobný svetový šampión v rozhovore pre cyclingnews.

V nedeľu sa jeho triumf nepredpokladá. Posledné dva roky boli pre Sagana náročné a problémy stále pribúdajú: „Za posledné dva roky som kvôli koronavírusu musel trikrát absolvovať predsezónny tréning. Ochorel som, dostal som sa do formy, potom som opäť ochorel a znova som bol fit. Som dosť odolný, ale boli to dva ťažké roky,“ spomínal na nepríjemne udalosti.

Z pohľadu nie je aktuálna sezóna ideálna. Stal sa majstrom Slovenska a získal etapový triumf na Okolo Švajčiarska, no na Tour de France sa na pódium nedostal. „Určite to nebola moja najlepšia sezóna, ale ani najhoršia a nie som si istý, či si ju musím zachrániť. Takto sa na to nepozerám,“ dodal Sagan pred MS v Austrálii.

Už sa rozhodol! Slovenský cyklista Juraj Sagan (33) zavesí po víkendových pretekoch MS v Austrálii bicykel definitívne na klinec. O dva roky starší brat trojnásobného majstra sveta Petra (31) o tom údajne uvažoval dlhší čas a možno jeho rozhodnutie urýchlila aj jeho nová známosť.

Jurajovi Saganovi vyprší po sezóne kontrakt s francúzskym tímom TotalEnergies a hoci má jeho slávnejší súrodenec zmluvu ešte na jeden rok, on sa rozhodol inak. „Pre mňa to nie je nová informácia, postupne sa varila už niekoľko mesiacov. Juraj trénuje väčšinou v Žiline a neraz mu robím sparingpartnera. Veľa sme sa o tom rozprávali. Bol by som rád, keby to ešte nejaký rok potiahol, ale bolo mi jasné, že už toho má dosť. Kočovný život nie je vôbec taký jednoduchý, ako sa zdá,“ povedal pre sport.pravda.sk prvý tréner Saganovcov Peter Zánický.

Starší z bratského dua našich cyklistov prakticky celú kariéru sprevádza mladšieho Petra v pelotóne. Postupne boli spolu v tímoch Liquigas, Tinkoff-Saxo, Bora-Hansgrohe a aj naposledy v TotalEnergies. Juraj nechýbal ani pri troch tituloch majstra sveta svojho populárneho brata.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *