Marián TRNKA preplával na Slanický ostrov 100-krát

Na obrázku môže byť 9 ľudí, stojaci ľudia a vonku
Foto: Facebook/Namestovo INFO

Otužovanie je jeden z najstarších spôsobov, ako udržať telo fit. Fyzicky i finančne nenáročná aktivita, ktorá posilní imunitu, zvýši mentálnu i fyzickú odolnosť a celkovo zlepší zdravotný stav.
Niektorí ľudia sa pýtajú, čo robia otužilci mimo otužileckej sezóny. Viacerí z nás sa venujeme plávaniu na otvorených vodných plochách a riekach a tým sa udržujeme v dobrej fyzickej forme. Námestovo má obrovskú vodnú plochu Oravskú priehradu a ja ako rodený Námestovčan to v plnej miere využívam.
V máji, keď mala voda 7 stupňov, som prvýkrát preplával zo Slanice na Slanický ostrov umenia a späť s kolegom otužilcom Máriom. A vtedy mi napadla myšlienka zaplávať túto trasu 100-krát. Asi dve tretiny som preplával sám s plaveckou bójou.
V sobotu 27. augusta som to preplával 100-krát a prišli si so mnou zaplávať plavci z Trenčína a aj naši plavci Orava otuzilci z Námestova, Lokce, Zubrohlavy, Tvrdošína, Brezy a aj jedna plavkyňa z Ukrajiny. Trvalo mi to tri mesiace, z toho aktívne som to zaplával za dva mesiace.
Počas búrky, silného vetra a veľkých vĺn som neplával z bezpečnostných dôvodov. Naplával som cez 150 kilometrov. Jedno preplávanie hore-dole meralo zhruba 1,5 kilometra.
Námestovo má najväčšiu priehradu na Slovensku, máme krásny Slanický ostrov umenia a tak som takouto formou chcel tiež spropagovať našu vodnú nádrž Oravskú priehradu a plávanie na otvorených vodných plochách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *