Železničná spoločnosť Slovensko sa predstaví na Dni otvorených dverí v SOŠ dopravy v Martine

Ilustračná fotka, Foto: Železničná spoločnosť Slovensko https://www.zssk.sk/

ZSSK bude prezentovať duálne vzdelávanie v rámci centra odborného vzdelávania a prípravy pre dopravu, pošty a telekomunikácie.

(TASR) – Na Dni otvorených dverí (DOD) v Strednej odbornej škole (SOŠ) dopravnej v Martine-Priekope sa v sobotu 11. februára predstaví aj Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Podľa jej hovorcu Tomáša Kováča poskytnú zamestnanci ZSSK žiakom všetky informácie o podmienkach prijatia a možnostiach vyplnenia prihlášky na duálne vzdelávanie.

Doplnil, že ZSSK bude prezentovať duálne vzdelávanie v rámci centra odborného vzdelávania a prípravy pre dopravu, pošty a telekomunikácie. „Žiaci sa oboznámia s možnosťou štúdia v odbore mechanik–elektrotechnik alebo v novootvorenom odbore rušňovodič. Otvára sa od školského roku 2023/2024 práve v SOŠ dopravy Martin-Priekopa,“ uviedol.

ZSSK bude prezentovať duálne vzdelávanie v rámci centra odborného vzdelávania a prípravy pre dopravu, pošty a telekomunikácie. „Žiaci sa dozvedia o praktickom výcviku, aké podnikové štipendium a príspevky môžu získať. V rámci duálneho vzdelávania je náš hlavný zámer najmä rozvíjať žiakov systematickým spôsobom. Tak, aby sa hneď po ukončení štúdia uplatnili v odbore dopravy,“ dodal Kováč.

„Na každého mladého človeka, zapáleného pre železnicu, sa tešíme. Veríme, že z rozmanitých profesií na železnici si určite vyberie. Všetky aktuálne ponuky práce pravidelne zverejňujeme na našom webe,“ uzavrel hovorca ZSSK.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *