Cenu primátora mesta Martin 2022 získala  Michaela Barchevitch  za šírenie dobrého mena a výnimočnú reprezentáciu mesta Martin v oblasti kultúry.

Udeľovanie ocenenia Mesta Martin, Foto Mesto Martin

 

 

Michaela Barchevitch sa narodila v Martine. Študovala politológiu a dejiny kultúry v Jene a Antwerpách a manažment cestovného ruchu v Piešťanoch. Už počas štúdia pracovala v Anglicku, Grécku a Nemecku pre rôzne kultúrne organizácie. Od roku 1998 zastávala vedúce pozície ako vyhľadávaná kultúrna manažérka.

Hovorí šiestimi jazykmi a už viac ako 20 rokov sa so zanietením venuje práci s hudobnými telesami a koordinuje medzinárodné festivaly. Od roku 2012 žije s rodinou v nemeckej Gothe, našom partnerskom meste.

O dva roky neskôr sa stala umeleckou a výkonnou riaditeľkou veľkého filharmonického orchestra Thüringen Philharmonie Gotha – Eisenach“. Pod jej umeleckým vedením sa v Gothe konajú úspešné hudobné festivaly.

Nasadenie, spolupráca, pozitívna a inšpirujúca charizma jej vlani priniesli ocenenie mesta Gotha za zveľaďovanie kultúry a hudobného vzdelávania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *