Na archívnej snímke drevené domy v podhorskej osade Vlkolínec, miestnej časti okresného mesta Ružomberok, ktorá je od roku 1993 zapísaná do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Foto: topvylet.sk

Ružomberok a Wisla rozvíjajú turizmus cez projekt Cestou dreva

Projekt zahŕňa i vytvorenie dvojjazyčnej mobilnej aplikácie, spoločnej webplatformy a tlačeného propagačného materiálu s mapami.

Mesto Ružomberok realizuje svoj prvý úspešný cezhraničný projekt s názvom Cestou dreva s poľským mestom Wisla. Projekt je financovaný z programu Interreg Poľsko – Slovensko 2021 – 2027 s rozpočtom 712.602,85 eura. TASR o tom informoval hovorca mesta Ružomberok Vladimír Miškovčík.

Projekt je zameraný na rozvoj spoločného potenciálu cestovného ruchu, podpory podôb prírodného a kultúrneho dedičstva, ako i vzájomnej propagácie, publicity a prepojenia svojich jedinečností v Ružomberku i jeho okolí a v poľskej Wisle. „Mestá chcú podporiť doposiaľ absentujúcu spoločnú turistickú ponuku, zvýšiť kvalifikáciu a odborné kompetencie pracovníkov v oblastiach cestovného ruchu či kultúrneho turizmu, pripraviť spoločné cezhraničné produkty a zvýšiť i využitie kultúrneho potenciálu v partnerských mestách,“ uviedol Miškovčík.

V rámci projektu dostane pamiatková rezervácia ľudovej architektúry Vlkolínec nové verejné osvetlenie, lavičky, cyklostojany, odpadkové koše, vitríny, informačný systém a spevnené povrchy pod týmito prvkami za takmer 90.000 eur. V lete sa uskutočnia festivaly s názvom Vy u nás, my u Vás v Ružomberku i vo Wisle. Festivaly predstavia prezentácie remeselníkov a tradičnej stravy či kultúrny program s účinkovaním súborov a jednotlivcov z obidvoch partnerských miest.

Podľa ružomberského primátora Ľubomíra Kubáňa v dôsledku vysokej výkonnosti cestovného ruchu je potrebné neustále zdokonaľovať produkty cestovného ruchu, pretože sa na ne v tomto území kladú zvýšené nároky. „Rozvojový potenciál oboch území je práve v podpore ľudského tvorivého a kreatívneho potenciálu, ale aj v zachovaní, rozvoji a propagácii kultúrneho a prírodného dedičstva regiónu,“ dodal Kubáň.

Projekt zahŕňa i vytvorenie dvojjazyčnej mobilnej aplikácie, spoločnej webplatformy a tlačeného propagačného materiálu s mapami.

Podobné príspevky