Foto: Dopravný servis Orava Daniela Babničová-Labdová

Na Orave a Liptove si treba dať pozor na povodne, prívalové dažde zatopili aj cesty I. triedy

Výstrahy prvého stupňa sú vydané pre okresy Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín a predbežne platia do 16.00

Výstrahy prvého stupňa sú vydané pre okresy Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín a predbežne platia do 16.00.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal vo štvrtok popoludní hydrologické výstrahy prvého stupňa pre päť okresov Žilinského kraja. Dôvodom sú očakávané prívalové dažde.

Výstrahy prvého stupňa sú vydané pre okresy Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín a predbežne platia do 16.00 h. „Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ upozorňuje SHMÚ.

Podľa správ z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru v Žiline zasahujú hasiči v obci Valaská Dubová v okrese Ružomberok, kde sa vylial potok a voda sa dostala aj do pivníc rodinných domov. Komplikovaná situácia je podľa správ z dopravných servisov aj na ceste I/59 spájajúcej Liptov s Oravou.

Podobné príspevky