Český pretekár Marek Červený. Foto: Medzinárodné motocyklové preteky na letisku v Dolnom Hričove

Medzinárodné motocyklové preteky na letisku v Dolnom Hričove sa uskutočnia od 13. do 14. júla 2024

Účasť prisľúbilo viac ako 200 pretekárov z celej Európy.

V dňoch 13. a 14. júla sa na letisku Žilina v Dolnom Hričove uskutoční už štvrtý ročník medzinárodných motocyklových pretekov, ktoré nadväzujú na bohatú históriu na tomto letisku, keďže v minulosti sa tu jazdilo v rokoch 1979 až 2000. Na mieste sa očakáva viac ako 200 pretekárov z ôsmich európskych krajín.

Organizátori pripravili aj bohatý sprievodný pre celé rodiny, deti ocenia skákacie hrady, v nedeľu sa predstavia motocykloví kaskadéri a nebude chýbať ani tombola so skvelými cenami, pričom tou najväčšou je skúter s obsahom 125 kubických centimetrov.

Súčasťou podujatia budú medzinárodné majstrovstvá Slovenska, Českej republiky, majstrovstvá Alpe Adria veteránov, Ducati Slovakia Cup, Babaetta a nebudú chýbať ani atraktívne preteky sajdkár. Najväčšími osobnosťami spomedzi súťažiacich budú českí pretekári Marek Červený a Petr Najman, ktorí patria do absolútnej špičky medzinárodného šampionátu IRRC na prírodných okruhoch. Obaja sa predstavia v dvoch triedach. Ich konkurentom v triede Supersport bude popredný nemecký jazdec Wolfgang Schuster, ktorý len nedávno zvíťazil na pretekoch v Kopčanoch.

Na mieste sa ale predstaví aj kompletná domáca špička, bratia Hanzalíkovci, Ľudovít Krušina, Boris Korčák a mnohí ďalší. Tí všetci robia slovenským fanúšikom radosť aj v zahraničí a v rovnakom svetle sa budú chcieť predstaviť aj domácemu publiku na letisku v Dolnom Hričove.

Piatok je vyhradený voľným tréningom a prvej kvalifikácii, v sobotu doobeda prebehne druhá kvalifikácia a následne si diváci si budú môcť užiť prvé preteky všetkých tried, ktoré odštartujú o 12. hodine. Nedeľné preteky začnú od 9:45 a cez obednú prestávku budú vyžrebovaní výhercovia tomboly. Všetky informácie k pretekom na letisku v Dolnom Hričove nájdete na stránke www.pretekyletisko.com.

Podobné príspevky