Foto: Polícia SR - Žilinský kraj

Cez víkend policajti v Žilinskom kraji chytili piatich vodičov pod vplyvom alkoholu

Polícia v Žilinskom kraji neustále apeluje na vodičov, že alkohol za volant nepatrí. Aj napriek tomu sa stretávajú policajti s vodičmi, ktorí zákon nerešpektujú.

Počas víkendu policajti opäť riešili nezodpovedných vodičov.

52-ročný vodič vozidla Audi bol kontrolovaný v meste Ružomberok. Pri kontrole sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,00 mg/l, čo je v prepočte 2,08 promile.

76-ročný vodič jazdil po ceste I/18 na vozidle Opel. Pri kontrole sa podrobil dyhovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,64 mg/l, čo je v prepočte 1,33 promile

45-ročný vodič vozidla Škoda bol kontrolovaný v liptovskomikulášskej mestskej časti Demänová, Pri kontrole sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,70 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu , čo predstavuje 1,46 promile.

25-ročný vodič vozidla Citroën bol kontrolovaný hliadkou z OO PZ Liptovský Mikuláš, pričom bol podrobený dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom 0,52 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu , čo predstavuje 1,08 promile.

v meste Trstená bol hliadkou z OO PZ Trstená zastavený a kontrolovaný vodič vozidla Volkswagen, pričom pri kontrole nafúkal 0,77 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 1,60 promile.

26-ročný vodič vozidla Fiat svojou jazdou zo strany na stranu po ceste I/78 v obci Rabča, okres Námestovo upútal pozornosť policajnej hliadky. Polícia vodiča zastavila a pri kontrole podrobila dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom 1,28 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 2,67 promile.

Lustráciou bolo zistené, že muž má súdom právoplatne uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.

Podobné príspevky