Foto: regionkysuce.sk

Pri príležitosti 780. výročia prvej písomnej zmienky o regióne Kysuce vydáva Organizácia cestovného ruchu Kysuce brožúrku so zaujímavými príbehmi kysuckých obcí a miest

Obsah brožúry 

Mgr. Drahomír Velička, PhD. – riaditeľ Štátneho archívu v Žiline so sídlom v Bytči, pracoviska Archív Čadca, zostavil doteraz menej známe, veselé, smutné i prekvapujúce udalosti, ktoré zachytili archívne dokumenty od 13. storočia. 

Logo farba

V brožúre nájdete príbehy z členských obcí a miest Organizácie cestovného ruchu Kysuce (Čadca, Makov, Vysoká nad Kysucou, Turzovka, Klokočov, Korňa, Podvysoká, Olešná, Staškov, Raková, Zákopčie, Svrčinovec, Čierne, Skalité, Oščadnica, Dunajov a Krásno nad Kysucou). 

Grafickú podobu jej dala Mgr. Ľubica Podoláková – TALIS.  Za finančnú podporu pri realizácii projektu ďakujeme Ministerstvu cestovného ruchu a športu SR. 

Kde je možné brožúru získať?

Propagačný materiál si môžete vyzdvihnúť v Informačnej kancelárii mesta Čadca, ktorá sa nachádza v budove Mestského úradu v Čadci (vchod od kostola). Otvorená je v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Cena brožúry

Propagačná brožúra je pre všetkých záujemcov k dispozícii bezplatne. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu SR a z vlastných zdrojov Organizácie cestovného ruchu Kysuce. 

Podobné príspevky