Foto: https://www.globalcyclingnetwork.com/

V piatok 17. mája začína tretia cyklistická etapa ORLEN Nations Grand Prix v Tvrdošíne a končí na Štrbskom plese

Slovensko počas MS v hokeji zažije ďalší významnú športovú udalosť, tentokrát zo sveta cyklistiky. Už 17. mája v Tvrdošine prebehne 3. etapa prestížnej súťaže Orlen Nations Grand Prix, ktorú na Slovensko prináša sieť čerpacích staníc Orlen.

Špičkoví pretekári si počas slovenskej etapy vychutnajú horský terén, keďže etapa začína v Tvrdošíne a končí na Štrbskom plese. O víťazstvo zabojujú talentovaný cyklisti vo veku do 23 rokov.

Fanúšikovia môžu v pelotóne fandiť aj slovenskému tímu, zloženého z talentovaných cyklistov vo vekovej kategórii U23. Cyklisti by v 3. etape mali byť plní síl, prvé dve české etapy sú pomerne rovinaté. Pretekárov potom okrem slovenskej etapy vyšťaví ešte dvojetapový záver v Poľsku.

Slovenská etapa začína v Tvrdošíne, následne trasa mieri smerom na Trstenú, kde povedie aj cez Oravice. Fanúšikovia uvidia preteky aj v Liptovskom Mikuláši.

Pretekári potom zamieria popod Tatry až na Štrbské pleso – súboj o body môžu skomplikovať najmä posledné kilometre, ktoré sa budú niesť v znamení vyčerpávajúcich stúpaní a nádherných scenérií, ktoré uvidí celý svet. Náročná etapa má dohromady 121 kilometrov.

V cieli na Štrbskom plese budú pripravené pestré sprievodné aktivity pre všetky vekové kategórie. Tešiť sa môžu rodiny s deťmi, ktoré môžu štýlovým spôsobom odštartovať svoj víkend v Tatrách.

Slovenská etapa vyzerá najzaujímavejšie zo všetkých vďaka krásnej prírodnej scenérií a výškovým stúpaniam – očakávať teda možno vysokú divácku účasť.

———————————————————————————————————————————————————-

Pripravte sa na dychberúce emócie! Predstavujeme oficiálny trailer na ORLEN Race of Nations – jedného z najvýznamnejších cyklistických pretekov U23 v Európe. Tohtoročný ročník je skutočnou podívanou na malebnej trase prechádzajúcej tromi krajinami – Slovenskom, Českom a Poľskom. Sledujte boj budúcich cyklistických hviezd a získajte srdce každým pedálom cesty.

Pozrite si trailer na YouTube kanáli: https://youtu.be/_JSjxfmBidE

Tento rok štartuje ORLEN Nations Grand Prix v Českej republike, potom cyklisti prejdú Slovenskom a dostanú sa do Poľska. Veľké finále sa uskutoční v blízkosti hotela Arłamów. „Pripravili sme komplexnú trasu, kde bude mať každý možnosť ukázať, čo dokáže,“ povedal Czesław Lang, riaditeľ pretekov.

Od 15. do 19. mája budeme svedkami piatich vzrušujúcich etáp a vrcholový šport bude na dosah každého. Preteky budú vyzerať trochu inak ako väčšina známych elitných súťaží. ORLEN Nations Grand Prix je súčasťou prestížnej série UCI Nations Cup U23. Súťažiť budú národné tímy a kluby s cyklistami do 23 rokov.

Tento rok všetko odštartuje 15. mája v českom Prostějove, pričom prvá etapa bude finišovať na Bouzove. Na druhý deň sa cyklisti budú preháňať aj po českých cestách so štartom v Přerove a cieľom v Kohútke. Tretia etapa sa bude konať na Slovensku, a to z Tvrdošína na Štrbské Pleso.

Všetko sa skončí v Poľsku. Štvrtá etapa povedie z rezortu Bukovina do Jasla a veľkým finále bude trasa z mesta Lesko, okres Leski, do hotela Arłamów.

– Trasa je náročná, v každej etape sú kopce a poriadne stúpania. Druhá a tretia etapa končia stúpaniami, kde môžeme očakávať poriadny súboj vrchárov. Úprimne, nemôžem sa dočkať, kedy budem blízko toho, čo je pred nami, pretože viem, ako ambiciózne pretekajú mladí cyklisti, vediac, že dostanú šancu,“ povedal Czesław Lang.

Hlavný sponzor pretekov je ORLEN.

Popis trasy pretekov – Roadbook

ORLEN Nations’ Grand Prix 15.-19.05. 2024

1. etapa: 15.05 (streda) PROSTĚJOV – BOUZOV (ČR)

2. etapa: 16.05 (štvrtok) PŘEROV – KOHUTKA (ČR)

3. etapa: 17.05 (piatok) TVRDOŠÍN – ŠTRBSKÉ PLESO (SR)

Podobné príspevky