Foto: Erika Jurinová

V sobotu odštartovali prvé tohtoročné cyklobusy v Žilinskom kraji

Odviezť seba a svoje bicykle môžete do cieľových zastávok Terchová – Nová Bystrica – Turčianske Teplice – Zverovka – Štrbské Pleso. Bicykel si môžete prepraviť za nezmenenú cenu 0,50 centov.

Ako prvé začnú premávať cyklobusy spoločnosti SAD Žilina a to 4.5.2024 (už túto sobotu). Do Novej Bystrice a Turčianskych Teplíc bude premávať autobus s vozíkom (kapacita 24 ks), do Terchovej nosič (kapacita 6 ks).

Spoje budú premávať počas víkendov, sviatkov a počas letných prázdnin aj v piatky. Posledné cyklobusy sa vydajú na cestu 29.9. 2024 (nedeľa).

Cestovný lístok si môžete kúpiť priamo u vodiča, no miesto pre bicykel si môžete rezervovať aj vopred priamo na stránke www.amsbus.sk, alebo osobne v Klientskych centrách SAD.

Na Orave a Liptove začnú cyklobusy spoločnosti Arriva Liorbus premávať v sobotu 1.6.2024. Cyklobusy na Orave budú premávať na trase Nižná – Zuberec – Zverovka. Jazdiť budú do 30.9.2024 cez víkendy, sviatky a denne počas letných prázdnin.

Na Liptove budú premávať na trase Liptovský Mikuláš – Liptovský Hrádok – Vavrišovo – Pribylina – Štrbské Pleso. Cestujúcich odvezú počas víkendov a sviatkov až do 29.9.2024.

Predsedníčka ŽSK Erika Jurinoví verí, „že aj vďaka našim cyklobusom spoznáte počas letnej sezóny nové zákutia nášho kraja. Ja už sa na to veľmi teším . Prajem nám všetkým veľa šťastných kilometrov“.

Podobné príspevky