Ilustračná fotka. Foto: pixabay.com

Okresný úrad v Kysuckom Novom Meste vyhlásil mimoriadnu situáciu z dôvodu rizika potenciálneho stretnutia synatropného jedinca medveďa

Po nedeľnajšom strete medveďa s obyvateľom Poviny dnes (22.apríla 2024) Okresný úrad v Kysuckom Novom Meste vyhlásil mimoriadnu situáciu v celom okrese z dôvodu rizika potenciálneho stretnutia synantropných jedincov v intraviláne miest a obcí, pričom môže dôjsť k ohrozeniu zdravia, majetku či ľudských životov.

So svojimi kolegami vo vedení mesta sme konzultovalI tieto bezpečnostné opatrenia s miestnym poľovníckym združením v dôsledku čoho sa zvýši počet poľovníckych a policajných hliadok štátnej i mestskej polície v obytných zónach mesta.

Z tohto dôvodu apelujeme na obyvateľov, aby do odvolania mimoriadnej situácie dodržiavali bezpečnostné opatrenia a zbytočne nevyhľadávali miesta potenciálneho kontaktu s touto šelmou.

Pri nevyhnutnom pobyte v extravilánoch obcí, najmä vo oblasti Kysuckej vrchoviny, je nanajvýš odporúčajúce sa pohybovať v skupinách, hlasno sa rozprávať alebo upozorňovať na svoj pobyt v lesoch.

Neodporúča sa vykonávať športové aktivity osamote a slúchadlami na ušiach. V prípade akéhokoľvek útoku kontaktujte tiesňové čísla 158 a 112.

Podobné príspevky