Foto: Ministerstvo dopravy SR

Diaľničné obchvaty veľkých miest by mohli oslobodiť vodičov od diaľničných známok

Týkať by sa to malo celého obchvatu Bratislavy, Nitry, Žiliny, Popradu, Košíc a Prešova. Cieľom je odľahčiť dopravu v mestách.

Obchvaty niektorých miest by mohli byť oslobodené od diaľničných známok. Týkať by sa to malo celého obchvatu Bratislavy, Nitry, Žiliny, Popradu, Košíc a Prešova.

Cieľom je odľahčiť dopravu v mestách. Premiér Robert Fico (Smer-SD) to uviedol v piatok po stretnutí s ministrom dopravy SR Jozefom Rážom (nominant Smeru-SD).

„Minister dopravy navrhne vláde SR, aby sme oslobodili od diaľničných známok takzvané obchvaty miest. Nejaké úseky, pokiaľ ide o mestá, sú už oslobodené. No môžem povedať, že sa to bude týkať celého obchvatu Bratislavy, Nitry, Žiliny, Popradu, Košíc a Prešova,“ uviedol premiér.

Oslobodenie obchvatov od diaľničných poplatkov má platiť len pre osobné vozidlá. Ráž avizoval, že by sa tak mohlo stať od septembra tohto roka.

Výpadok tržieb bude podľa ministra dopravy minimálny. „Po prepočte je výpadok tržieb z toho absolútne minimálny, pretože presne to sú občania, ktorí by normálne štandardne tú diaľničnú známku kúpenú nemali a nechodia po obchvate.

Ale keď im ten obchvat dáme zadarmo, tak ich to bude motivovať, aby mestá išli po obchvate,“ uviedol Ráž s tým, že to môže byť spôsob, ako smerovať dopravu na diaľničné obchvaty a umožniť tak ekologickejší život v mestách.

Podobné príspevky