Foto: pixabay.com

Považské múzeum si pre návštevníkov na jar pripravilo prírodovedné vychádzky po okolí Žiliny

Považské múzeum v tomto roku pripravuje niekoľko lektorovaných vychádzok do okolia Žiliny pod vedením prírodovedných pracovníkov Považského múzea. Vychádzky budú tematicky venované spoznávaniu lokálnej flóry a fauny, ale aj rozprávaniu o ochrane prírody a jej histórii. „Priblížime druhovú rozmanitosť kvetov, stromov, vtákov, obojživelníkov aj cicavcov a ich fascinujúce príbehy a životné stratégie. Prejavy prírody sú vo viacerých smeroch príťažlivé, preto stoja za bližší kontakt a osobné preskúmanie,“ vysvetľuje botanička Považského múzea Květa Kicková.

Prvá vychádzka sa uskutoční 22. 4. pri príležitosti Dňa Zeme a záujemcovia sa môžu tešiť na výlet na Veľký vrch pri Divinke. Sprievodcami budú botanička Ing. Květa Kicková a zoológ Ing. Ján Kicko, PhD. Zraz bude o 15.45 na autobusovej zastávke Divinka, OcÚ.

Trasa bude nenáročná, pôjdeme po spevnenej lesnej ceste trasou náučného chodníka, prevýšenie bude 160 m, spolu prejdeme približne 3 km. K dispozícii bude monokulárny ďalekohľad na pozorovanie vtáctva, ale návštevníci si môžu priniesť aj vlastný.

Vychádzka je vhodná pre všetky vekové kategórie, vstupné na osobu sú 2 eurá, deti do 6 rokov majú vstup zadarmo. Organizátori odporúčajú oblečenie a obuv do terénu.

Termín sa môže zmeniť v prípade nevhodného počasia, akékoľvek otázky môžu záujemcovia posielať na kickova@pmza.skkicko@pmza.sk alebo volať na tel. č. 0903 881495.

Výchovno-vzdelávacie aktivity výstavy „Králi oblohy“ je realizovaný s podporou Environmentálneho fondu.

Viac informácií nájdete na: https://lnk.sk/ygk4

Podobné príspevky