Snímka: TASR/Martin Baumann

Známa slovenská basketbalová trénerka, bývalá basketbalistka, členka siene slávy FIBA Natália Hejková sa 𝐝𝐧𝐞𝐬 𝟕. 𝐚𝐩𝐫𝐢́𝐥𝐚 𝐝𝐨ží𝐯𝐚 𝐨𝐤𝐫ú𝐡𝐥𝐞𝐡𝐨 životného 𝐣𝐮𝐛𝐢𝐥𝐞𝐚  𝟕𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐨𝐯.

Ľubomír Kubáň – primátor mesta Ružomberok: „Natálii Hejkovej v mene svojom i v mene mesta Ružomberok prajem  pevné zdravie, veľa síl, energie a ešte veľa, veľa rokov pri jej najväčšej životnej láske – basketbale“. Kormidelníčku ZVVZ USK Praha čaká čoskoro finále českej najvyššej súťaže a o pár dní sa už 16-krát v pozícii hlavnej trénerky predstaví vo Final Four Európskej ligy (Euroligy) v tureckom Mersine.

Práve s našim mestom a s MBK Ružomberok sa spája najdlhšie pôsobenie pani Hejkovej. Ako píšu média – a mnohí sme to zažili na vlastnej koži – z basketbalového klubu regionálneho významu vybudovala v pomerne skromných podmienkach jeden z  𝐧𝐚𝐣𝐬𝐢𝐥𝐧𝐞𝐣𝐬̌𝐢́𝐜𝐡 𝐤𝐥𝐮𝐛𝐨𝐯 𝐧𝐚 𝐞𝐮𝐫𝐨́𝐩𝐬𝐤𝐨𝐦 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐢𝐧𝐞𝐧𝐭𝐞.

Prvý úspech zaznamenala už v sezóne 1989/1990, kedy v československej lige získal Ružomberok 4. miesto. Vo federálnej lige klub až do zániku Česko-Slovenska dominoval a v poslednom ročníku získal  𝐭𝐢𝐭𝐮𝐥 𝐦𝐚𝐣𝐬𝐭𝐫𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐣𝐞𝐝𝐢𝐧𝐞𝐣 𝐩𝐫𝐞𝐡𝐫𝐲. Nasledovalo 10 titulov majstra 🇸🇰Slovenska v rade. Na medzinárodnej scéne excelovala trénerka Hejková niekoľkokrát. Zvíťazila s Ružomberkom v 🇪🇺 Európskej lige (1999, 2000) a šesťkrát sa dostala medzi 𝐧𝐚𝐣𝐥𝐞𝐩𝐬̌𝐢𝐞 𝐬̌𝐭𝐲𝐫𝐢 𝐝𝐫𝐮𝐳̌𝐬𝐭𝐯𝐚́, tzv. turnaj 𝑭𝒊𝒏𝒂𝒍 𝑭𝒐𝒖𝒓. Natália Hejková pôsobila v Ružomberku do roku 2003.

Ako píše portál olympic.sk, k jej odchodu vymysleli fanúšikovia ružomberských basketbalistiek modifikáciu 🎶 refrénu známej piesne Elánu o stužkovej – „𝑵𝒂𝒗𝒛̌𝒅𝒚 𝒔𝒂 𝒛𝒂𝒄𝒉𝒐𝒗𝒂́ 𝒗 𝒑𝒂𝒎𝒂̈𝒕𝒊 𝑯𝒆𝒋𝒌𝒐𝒗𝒂́!“ a myslím, že aj po viac ako 10 rokoch je stále aktuálny.

𝐕𝐬̌𝐞𝐭𝐤𝐨 𝐧𝐚𝐣𝐥𝐞𝐩𝐬̌𝐢𝐞, 𝐩𝐚𝐧𝐢 𝐇𝐞𝐣𝐤𝐨𝐯𝐚́!

Medailóny známej trénerky si môžete prečítať tu: https://www.teraz.sk/…/natalia…/786090-clanok.html a https://www.olympic.sk/…/legendarna-basketbalova…


Snímka: TASR/Martin Baumann

Podobné príspevky