Foto: Mesto L. Mikuláš

Nájomníci prišli o strechu nad hlavou, odhadovaná škoda sa blíži k hodnote 30-tisíc eur

Požiar na Športovej ulici sa zaobišiel bez zranení, zasadal krízový štáb. Predvčerom (5. 4.) krátko po 23. hodine vypukol požiar v jednom z mestských nájomných bytov na Športovej ulici v Hlbokom. V budove sa v tej chvíli nachádzalo 20 ľudí, všetci boli evakuovaní a pri požiari sa nik nezranil. Vzniknutú situáciu dnes riešil na zasadnutí krízový štáb mesta.

V objekte sa nachádza 12 mestských nájomných bytov, do desiatich z nich sa už vrátili nájomníci. Byt, v ktorom vznikol požiar je neobývateľný a vo vedľajšom byte je potrebné skontrolovať elektroinštaláciu. Nájomníkom z týchto dvoch poškodených bytov mesto poskytlo náhradné ubytovanie. Do služby boli povolaní terénni sociálni pracovníci, ktorí budú nápomocní. V najbližších týždňoch sa mesto pustí do kontroly stavu všetkých nájomných bytov v tejto lokalite.

Požiar zničil strechu budovy, odhadovaná výška škody je približne 30-tisíc eur, avšak celkový rozsah škôd aj jeho vyčíslenie bude známe až po vyšetrení. Keďže má mesto bytový dom poistený, situáciu rieši cez poisťovňu. Príčinu vzniku požiaru určí zisťovateľ príčin vzniku požiarov.

Foto: Mesto L. Mikuláš

Podobné príspevky