Urgentný príjem. Foto: FACEBOOK\Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Žilinská nemocnica počas Veľkonočných sviatkov ošetrila stovky pacientov

Vážne zlomeniny, bolesti brucha, srdcovo-cievne a neurologické ťažkosti, ale aj alkohol. Ani počas Veľkej noci sa personál nemocnice nezastavil a od piatka 29. marca do pondelka 1. apríla poskytol pomocnú ruku denne vyše stovke pacientov.

Až približne polovica z nich prišla so zraneniami, ktoré boli spojené so športom či prácami v domácom prostredí išlo o vážne zlomeniny v oblasti chrbtice a panvy či vážne poranenie mozgu.

Pomoc potrebovali aj pacienti pod vplyvom alkoholu, celkovo ich bolo 18, z toho 9 v ťažkom stave.

Ambulancia vnútorného lekárstva a chirurgická ambulancia poskytovali zdravotnú starostlivosť najčastejšie pri bolestiach na hrudníku, brucha a vysokom krvnom tlaku

Plné ruky práce mala aj ambulantná pohotovosť pre dospelých personál pomáhal pri srdcovo-cievnych, neurologických a respiračných ťažkostiach Za lekármi prišla denne stovka dospelých pacientov.

Ambulantná pohotovosť pre deti vyšetrila cez sviatky takmer 300 detí, ktoré mali predovšetkým respiračné, vírusové a tráviace ťažkosti Ústavná pohotovostná služba prijala a ošetrila po 22.00 hod. ďalších 30 detských pacientov.

Nemocnica by chcela svojím zdravotníkom i nezdravotníkom by sme chceli vyjadriť obrovské uznanie , obdiv a POĎAKOVAŤ sa za 2️⃣0️⃣0️⃣-percentné nasadenie počas celých sviatkov

Podobné príspevky