Foto: liptov112.sk

V Liptovskom Mikuláši útočil medveď, podľa záchranárov sú dve osoby zranené, medveď ustúpil mimo obytnú zónu

V uliciach Liptovského Mikuláša v týchto chvíľach behá medveď. Pre TASR to potvrdila žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Na výskyt medveďa v uliciach mesta upozornili v nedeľu okolo obeda obyvatelia Liptovského Mikuláša na sociálnej sieti. Zverejnili aj video a fotografie. Zviera videli na Nábreží aj v okolí nákupného centra.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby. „Na základe volania na tiesňovú linku sme vyslali dve ambulancie RZP do centra mesta, kde sa má pohybovať medveď. Nahlásené sú dve ľahko zranené osoby pri vedomí. Z toho jedna zranená osoba po strete s medveďom.
Na mieste sú hasiči, polícia, Zásahový tím pre medveďa hnedého a Slovenský poľovnícky zväz.“

Medveď v centre mesta: podľa sprostredkovaných informácií od záchranných a bezpečnostných zložiek sú už obyvatelia mimo ohrozenia, medveď preplával cez Váh smerom do Ploštína a stratil sa mimo obytnej zóny. Zásahový tím na odchyt medveďa už bol kontaktovaný. Informácie má mesto len sprostredkované, detailami nedisponujeme a nie sme kompetentní ich preto komentovať. Primátor Ján Blcháč dlhodobo požaduje od príslušných orgánov riešenia tejto problematiky, od ministerstva životného prostredia bude aj v tomto prípade žiadať reakciu a aktívny prístup. Očakáva rozhodnutie rezortu, že budú zásahovým tímom zazmluvnení poľovníci v našom meste a okolí, ktorí budú v takýchto prípadoch k dispozícii na ochranu verejnosti, kým dorazí zásahový tím a tiež očakáva ďalšie komplexné systémové riešenie problematiky.

Podobné príspevky