Ilustračná fotka. Foto: Mestská polícia Žilina

Dvaja muži sa vlámali do jednej z prevádzok v Žiline, boli zadržaní mestskými policajtmi

Vo večerných hodinách hliadka MP v centre mesta vo dvore zistila dvoch mužov vo veku 47 rokov (Ukrajina a okr. Žilina), ktoré sa vlámali do jednej z prevádzok a odcudzili rôzny tovar, prevažne alkohol. Na miesto sa dostavila privolaná hliadka štátnej polície, ktorá si vec prevzala.

V ďalšom prípade na základe miestnej znalosti bola v nočných hodinách operačným strediskom vyslaná hliadka do areálu ZŠ, kde sa má v unimobunkách nachádzať hľadaná osoba. Hliadkou bol na mieste zistený a zadržaný 31 ročný muž, po ktorom bolo vyhlásené pátranie. Osobu si na mieste prevzala hliadka Policajného zboru.

O dva dni neskôr v nočných hodinách hliadka tiež vďaka miestnej znalosti lokalizovala a zadržala v poškodenom dome po požiari v blízkosti centra mesta osobu na pátraní (dodanie do výkonu trestu). Hľadaného 63 ročného muža si prevzala privolaná hliadka Policajného zboru.

Kamerovým systémom bol zistený muž, pravdepodobne pod vplyvom alkoholu, ktorý mal nekoordinovanú chôdzu a následným pádom si o kovové zábradlie spôsobil tržné krvácajúce zranenie v oblasti hlavy. Hliadkou bol na mieste zistený muž, ktorému bolo poskytnuté predlekárske ošetrenie a následne sa na miesto dostavila posádka rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá si menovaného prevzala do svojej starostlivosti.

Podobné príspevky