Primátor Žiliny ocenil výsledky hodnotenia Ineko a vysokú kvalitu žilinských škôl

Podľa primátora Žiliny vybrané základné školy svojou prácou dosiahli úroveň školy s výbornými výsledkami žiakov. „Je to pre nás, ako mesto, obrovská pocta a potvrdenie, že sme na správnej ceste vo vzdelávaní mladých ľudí, ktorí budú formovať našu spoločnosť. Som hrdý na každého jedného žiaka ako aj pedagógov, ktorí svojou prácou vytvárajú stimulujúce učebné prostredie. Vynikajúce umiestnenia týchto základných škôl len potvrdzujú vysokú kvalitu žilinských škôl. Ďakujem základným školám a ich vedeniu, že pomáhajú v skvalitňovaní výučby a využívajú moderné učebné postupy,“ povedal Peter Fiabáne.

Ako sme Vás v minulom článku informovali, základné školy v Žiline opäť zaznamenali úspech v najnovšom hodnotení ZŠ za školský rok 2022/2023. Najlepšie sa umiestnila ZŠ 𝗠𝗮𝗿𝘁𝗶𝗻𝘀𝗸𝗮́, ktorá 𝘃 𝗰𝗲𝗹𝗼𝘀𝗹𝗼𝘃𝗲𝗻𝘀𝗸𝗼𝗺 rebríčku obsadila 𝟮𝟭. 𝗺𝗶𝗲𝘀𝘁𝗼.

Vysokú úroveň vzdelávacieho procesu potvrdila aj 𝗭𝗦̌ 𝘀 𝗠𝗦̌ 𝗻𝗮 𝗨𝗹𝗶𝗰𝗶 𝘀𝘃. 𝗚𝗼𝗿𝗮𝘇𝗱𝗮, ktorá obsadila 13. miesto v kraji, 𝗭𝗦̌ 𝗞𝗮𝗿𝗽𝗮𝘁𝘀𝗸𝗮́ sa stala pätnástou najlepšou v kraji a 18. miesto získala 𝗭𝗦̌ 𝗻𝗮 𝗦̌𝗸𝗼𝗹𝘀𝗸𝗲𝗷 𝘂𝗹𝗶𝗰𝗶. Do prvej tridsiatky najlepších škôl v Žilinskom kraji sa dostala aj 𝗭𝗦̌ 𝗗𝗼 𝗦𝘁𝗼𝘀̌𝗸𝘆.

Poradie najlepších škôl na Slovensku každoročne zverejňuje Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO). Hodnotenie je vypočítané na základe výsledkov celonárodných testov v 5. a 9. ročníku (Testovanie 5, Testovanie 9) ako aj mimoriadnych výsledkov žiakov vo vybraných súťažiach.

Zdieľaj tento článok:

Celkové umiestnenie škôl v Žilinskom kraji nájdete v odkaze: https://skoly.ineko.sk/rebricky/?r=2023&ts=ZŠ&k=5&l=0&u=&h=skore&szpo=0&szpd=100&exto=0&extd=100&ms=0

Podobné príspevky