Foto: Mesto L. Mikuláš

Hasiči na Liptove školili členov z miestnej poriadkovej služby ako správne pristupovať k likvidácii požiaru

Členovia MOPS 𝐛𝐮𝐝𝐮́ 𝐯 𝐭𝐞𝐫𝐞́𝐧𝐞 𝐝𝐨 𝐧𝐞𝐬𝐤𝐨𝐫𝐞́𝐡𝐨 𝐯𝐞𝐜̌𝐞𝐫𝐚. Mestskí policajti aj dobrovoľní hasiči dnes školia chlapov z miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS) pre situácie, ktoré by mohli nastať pri ich pôsobení v teréne. Ráno absolvovali protipožiarny výcvik, kde ich hasiči z Liptovskej Ondrašovej naučili čo najrýchlejšie zlikvidovať požiar. Prešli si aj teóriu bezpečnosti práce a zajtra už ôsmi MOPSkári vyjdú v dvoch zmenách do ulíc nášho mesta.

Pohybovať sa budú od rána 6.00 hodiny až do 22.00 hodiny v lokalitách s neprispôsobivými obyvateľmi, kde by mali pôsobiť najmä preventívne.

„Prihlásilo sa vyše tridsať uchádzačov a vybrali sme ôsmich, v ktorých vkladáme dôveru, že nám pomôžu pri riešení problémov s nedisciplinovanými obyvateľmi z marginalizovanej komunity. Vybraní uchádzači majú v komunite istú autoritu, verím, že ich pôsobenie bude efektívne. Dohliadnu, aby deti chodili do školy, netúlali sa po obchodných centrách a neobťažovali v ich okolí ľudí. Budú kontrolovať vytváranie čiernych skládok a nahlasovať nám priestupcov, dozrú aj na správnosť parkovania v komunite,“ priblížil náčelník Mestskej polície v Liptovskom Mikuláši Stanislav Bargel.

Miestna občianska poriadková služba bude v našom meste pôsobiť už štvrtýkrát, chlapi budú v teréne do augusta 2026.

Foto: Mesto L. Mikuláš

Podobné príspevky