Foto: Vanda Tuchyňová. Žilina-Vlčince 2. jún 2022

Peter Cibulka predstavil stav príprav Technických služieb na kosenie vo vlastnej réžii mesta Žilina

Pred časom prebehla Dozorná rada Technických služieb, na ktorej preberali najmä prípravu na prvé kosenie so zamestnancami technických služieb, ktoré prebehne už od jari.

Pre Petra Cibulku je dôležité najmä to, aby sa kosilo vtedy, keď sa má a plán kosenia nebol fixne daný na jeden termín , ale prispôsobil sa vzniknutej situácii. Toto jasne komunikoval aj zamestnancom, ktorí zodpovedajú na odbore životného prostredia za časový harmonogram kosenia.

Na dozornej rade tiež hovorili aj o potrebe lepšieho zaškolenia pracovníkov, ako tomu bolo po minulé roky, keď práce vykonávala externá firma. Cieľom je vyhnúť sa neodborným zásahom do kvetinových záhonov alebo poškodeniu stromov.

Obstarané alebo objednané sú už motorové vozidlá do 3,5 t -sklápače, nákladný automobil do 12t s hákovým systémom na prevoz kontajnerov, kontajnery, traktorové kosačky, traktor s príslušenstvom do 3,5 t, svahová kosačka 1ks, diaľkovo ovládaný mulčovač. Obstarávajú sa krovinorezy, vyžínače, rotačné kosačky.

Počet pracovníkov, ktorí budú kosiť je 20 až 25. Vo februári bude prebiehať aj ďalšie kolo pohovorov.

Poslanec Peter Cibulka považuje tiež za potrebné, aby Technické služby preberali od externých firiem aj ďalšie činnosti ako napríklad zimná a letná údržba komunikácií a čistenie mesta.

Podobné príspevky