Na archívnej snímke vinník februárovej tragédie na lyžiarskej zjazdovke 21-ročný Jakub. Foto: RTVS

Lyžiarovi, ktorý na svahu zrazil a usmrtil osemročného chlapca, udelil Okresný súd v Čadci trest odňatia slobody na dva roky s podmienečným odkladom v skúšobnej dobe troch rokov

Rozsudok nie je právoplatný.

Lyžiarovi, ktorý na svahu zrazil a usmrtil osemročného chlapca, udelil Okresný súd v Čadci trest odňatia slobody na dva roky s podmienečným odkladom v skúšobnej dobe troch rokov. Viac ako 26-tisíc eur musí zaplatiť poškodeným ako náhradu škody. Informácie z pondelkového súdneho pojednávania priniesol redaktor RTVS Erik Vrábel.

Rozsudok nie je právoplatný, obe strany sa môžu ešte odvolať, majú na to 15 dní. Prokurátor si podľa informácií RTVS vzal lehotu na odvolanie.

Tragická zrážka dvoch lyžiarov sa stala ešte vo februári 2023 v lyžiarskom stredisku Veľká Rača – Oščadnica. Zostal po nej bezvládne ležať osemročný chlapec. Leteckí záchranári ho transportovali do nemocnice. Zraneniam však podľahol. Polícia obvinila 21-ročného Jakuba.

Páchateľ ešte vlani v novembri priznal pred súdom vinu. Terchovčan podľa obžaloby neprispôsobil rýchlosť a spôsob jazdy. Prokurátor vtedy požadoval nepodmienečný trest, aby bol výstrahou aj pre ostatných lyžiarov.

Podobné príspevky