Foto: Polícia SR - Žilinský kraj

Mladý 19 ročný vodič z Gruzínska jazdil pod vplyvom návykovej látky

Polícia zo Žiliny informovala na sociálnej sieti o jazde mladého gruzínca, ktorý nereagoval na výzvy polície na zastavenie vozidla, bohužial neúspešne čo polícia vyhodnotila ako porušenie pravidiel v cestnej premávke.

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 19-ročný muž z Gruzínska. „Obvinený muž v nedeľu 14. januára v čase okolo 02.45 hodiny viedol v meste Žilina osobné motorové vozidlo Škoda,“ povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Žilina Gabriela Kremeňová.

Polícia sa snažila vodiča zastaviť, no ten naďalej unikal

Vodič bol následne hliadkou z Obvodného oddelenia Policajného zboru Žilina – západ na ulici Vojtecha Spanyola viackrát zastavovaný, no bezúspešne. Dôvod bol jasný – porušenie pravidiel v cestnej premávky a nekoordinovaná jazda.

„Vodič nerešpektoval znamenie hliadky na zastavenie a unikal po miestnej komunikácii, následne pri čerpacej stanici vyšiel s vozidlom na chodník a zostal stáť. Pri kontrole sa vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,86 mg/l, čo je 1,79 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ uviedla policajná hovorkyňa Kremeňová. Poverený príslušník policajného zboru následne spracoval podnet na návrh na podanie obžaloby na obvineného muža.

Podobné príspevky